Dobrá zpráva pro diváky na jihu Čech

Přinášíme dlouho očekávanou dobrou zprávu pro diváky v jižních Čechách. Dne 20. 11. 2018 v 10:00 hod. byly uvedeny do provozu DVB-T2 vysílače Přechodové vysílací sítě 12:

  • České Budějovice - Kleť CBU627 27. kanál ERP 10 kW polarizace horizontální
  • Vimeprk - Mařský vrch VIM627 27. kanál ERP 5 kW polarizace horizontální

Všichni televizní diváci vybavení možností příjmu DVB-T2 programů tedy po příslušném přeladění svých přijímačů budou moci sledovat vedle jiného i televizi Noe.

Dle podkladů Českých radiokomunikací Petr Kudela

Doporučení pro diváky z jižních Čech

Na jihu Čech došlo k 1.1.2018 ke změně vysílání televize Noe. Vysílání bylo přesunuto z vysílače Kleť na vysílač Včelná. Ke změně došlo na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu. Opětovný příjem televize Noe z vysílače Kleť bude opět možný nejdříve ve druhé polovině roku 2018, a to již v systému DVB-T2.

Úprava parametrů příjmu signálu

České Radiokomunikace nám oznámily, že dne 1.1.2018 došlo u několika vysílačů v síti MUX8 k přeladění na nové vysílací kanály následovně:

Plzeň Krkavec - PLK647 na PLK643

Pardubice TKB - PAM646 na PAM627

České Budějovice Kleť - CBU650 na CBV634 a u tohoto vysílače dojde současně ke změně vysílací lokality na objekt České Budějovice Včelná.

Televize Noe v DVB-T2 už pro 94,3% obyvatel ČR

Televize Noe je v přechodové síti DVB-T2 šířena už pro 94,3% obyvatel. České radiokomunikace spustily další vysílače. Konkrétně vysílače Brno-Kojál a Praděd v Jeseníkách. Konečně začínáme pokrývat jih Moravy.

Píše o tom web Českých radiokomunikací. 

Informace k přechodu na DVB-T2

Jak jsme již informovali ve vysílání i ve Zpravodaji, Česká republika se připravuje na přechod televizního vysílání na kódování DVB-T2 (H.265/HEVC).

Pro snadný a bezproblémový začátek přechodu zahájily České Radiokomunikace testování televizorů a set-top boxů pro pozemní televizní vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC a ověřují tak jejich kompatibilitu s tím, že přístroje, které vše zvládnou, mohou používat logo „DVB-T2 ověřeno“. Podle něj se pak mohou zákazníci v obchodech orientovat, protože by jim mělo zaručit naprostou kompatibilitu.