U VÁS aneb festivalové kukátko

Na Silvestra s vámi u nás

Hudba - folklor

Premiéra: 31.12.2015

Výroba: 2015

Účinkují: 
Hosty Silvestrovského dílu bude CM GRAJCAR - Dolní Bojanovice a skupina tanečního humoru VŠETEČNÍCI z Bratislavy.

Umělecká skupina Jána Všetečku - Všetečníci vznikla v roce 2005 v Bratislavě. Věnuje se netradičnímu spracování scénického folklóru v duchu „Čím vtipnější, tím vtipnější“. Ve smyslu tohoto hesla se snaží satirovat potřeby smíchuchtivých diváků, kteří ocení umělecké spracování folklórních témat trochu jinak.
Členy této skupiny jsou Ján Všetečka, Stanislav Marišler a Maroš Červenák, všichni bývalí členové předních folklórních souborů, kteří mají schopnosti nejen na tancování a byli pozitivně ovlivněni tvorbou Folklórního souboru Poleno. Menší počet členů se snaží vykompenzovat originalitou, všestranností a zálibou v humorném zpracování najrozličnějších témat.

Cimbálová muzika Grajcar se zrodila na půdě zdejší základní umělecké školy pod vedením učitele Tomáše Červenky v průběhu devadesátých let. Tehdy se ve školní cimbálovce dala dohromady parta muzikantů, kteří byli a stále jsou dobrými kamarády. A protože po absolvování hudebky měli společnou touhu dále hrát a vystupovat, rozhodli se založit muziku vlastní. Název Grajcar vznikl podle oblíbeného verbuňku kapely Kde sa ně ten grajcar děl, kterým v začátcích kapela zahajovala každé vystoupení.  Více na www.grajcar.cz.

Hudba - folklor

Premiéra: 31.12.2015

Výroba: 2015