Zpravodajské Noeviny

25. 6. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 25.6.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Slavnost Těla a krve Páně v Praze

Slavnosti Těla a Krve Páně v Praze předsedal kardinál Dominik Duka. Při bohoslužbě zazněla připomínka zmaření této oslavy příslušníky Lidových milicí a členy StB v červnu 1949. Co je Eucharistie a co pro nás znamená? Zeptali jsme se otce Radka Tichého.


30 let Diakonie

Třicet let od obnovení činnosti Diakonie Českobratrské církve evangelické se slavilo v evangelickém kostele U Salvátora a v centru Pražská křižovatka. Dnes má Diakonie na dva tisíce zaměstnanců a stovky dobrovolníků.


Evangelický den v Třinci

Pod heslem Vděčnost za svobodu se uskutečnil letošní Evangelický den Slezské církve evangelické a.v. v Třinci. Připomněl zároveň 120. výročí založení zdejšího evangelického kostela.


Kefasfest 2019

Křesťanský festival pro mládež Kefasfest se odehrává v areálu bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Vedle hudby nabízí také sportovní aktivity a kreativní workshopy i výstavy, filmy, divadlo a přednášky. Jeho atmosféru každoročně dotváří tým mladých dobrovolníků.


Hudební festival Leoše Janáčka

Po pěti týdnech plných hudby pro náročné posluchače i rodiny s dětmi se chýlí k závěru Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Pozval posluchače nejen do koncertních síní. Ve druhé polovině června se jeho těžiště přesunulo do otevřených prostor hradu a obory na Hukvaldech.60 let festivalu Myjava

Jeden z největších a nejvýznamnějších folklorních festivalů na Slovensku se koná ve městě Myjava. Hudbou, tancem a zpěvem i tradiční kuchyní a dovedností lidových řemeslníků oslavil v letošním roce šedesáté narozeniny.Z DIÁŘE


Hradec Králové, 27. června

Letní benefiční koncert

V benefičním koncertu v Hradci Králové bude účinkovat flétnista Xin Zhao, houslista Elias Nyman a hradecká filharmonie. Koncert podpoří vzdělávání dětí z nejchudších indických rodin.

 

Olomouc, 27. června

Závěr školního roku

Na společné bohoslužby k závěru školního roku zve Konzervatoř Evangelické akademie v Olomouci. Povede je šumperský farář Aleš Wrana a hlavním tématem bude „Žízeň“.


Jesenice, 29. června

Jesenická pouť

Tradici poutí jako setkání lidí s Bohem i sousedy chce obnovit město Jesenice u Rakovníka. Pouť začne mší svatou v kostele sv. Petra a Pavla. Po jejím skončení následuje program před farou.


Bakov nad Jizerou, 29. června

Pojizerský folklorní festival

Devátý ročník folklorního festivalu v Bakově nad Jizerou začne pietním aktem a slavnostním průvodem. Vystoupí dětské i dospělé soubory z širokého okolí, bude i soutěž a jarmark.


Brno – Řečkovice, 29. června

Melodram Rút

Melodram Rút vychází z básnické sbírky Petera Mišáka. Doplňují ho citace Starého zákona a hudba Ondřeje Fucimana. V brněnském Sboru Páně bude uveden česko-slovensky i hebrejsky.


Svatý Hostýn, 29. června

Koncert Hudbou k srdci

Mezinárodní projekt Musica Cordis / Hudbou k srdci pokračuje koncertem na Svatém Hostýně. Vystoupí Slovácký komorní orchestr s Jiřím Pospíchalem a gospelový sbor z Nové Dubnice.


Cvilín, 29. 6. – 3. července.

Františkánské setkání mládeže

Místem konání Františkánského setkání mládeže je také v letošním roce poutní místo Cvilín u Krnova. Pro mladé z celé republiky je připraven pětidenní duchovní i kulturní program.


Olomouc, do 27. července

Arcibiskup Rudolf Jan

Výstava o arcibiskupovi Rudolfu Janovi je k vidění v oranžérii na olomouckém výstavišti. Přibližuje působení a zásluhy významné osobnosti i její soukromí.Zpravodajství

Premiéra: 25.6.2019

Výroba: 2019