Adopce nablízko

Adopce nablízko: Návrat ze služby
Návrat ze služby
Pořad se věnuje salesiánskému misijnímu dobrovolnictví, které budete moct zažít takříkajíc na vlastní kůži.

P. Libor Všetula si pozval do studia dobrovolníky, kteří byli vyslání k salesiánskému misijnímu působení. Bude si povídat s Pavlem Marčíkem, koordinátorem vzdělávacího programu pro misijní dobrovolníky Cagliero.

Adopce nablízko

Čeští salesiáni už mnoho let vysílají mladé dobrovolníky do nejchudších částí světa, aby přímo na místě mohli pomáhat tamním obyvatelům a poznávali jejich způsob života. tam žili a pomáhali. Tito mladí lidé během své misijní služby zažívají situace, které jim doslova mění život.

Do živě vysílaného pořadu budou přicházet ti, kteří se už ze svého dobrovolického pobytu vrátili, a podělí se o své zkušenosti a zážitky. Pozvou vás tak do míst, kde strávili několik měsíců svého života. Jejich vyprávění může být pro mnohé z nás inspirující.

Co vede mladého člověka k tomu, aby věnoval rok svého života a odjel pomáhat do neznámé země? V čem se liší projekt adopce nablízko od adopce na dálku? Jak vypadají salesiánské misie zblízka a jak je možné se na tuto službu připravit?

Dozvíte se v měsíčníku, který vás díky mnohým zajímavým hostům přivede do míst, o kterých si většina z nás může jen přečíst. Jeho průvodcem je P. Libor Všetula SBD.