Cesta k andělům

Cesta k andělům: Vojtěch Kodet - karmelitán
103. díl
Vojtěch Kodet - karmelitán
Moderátor Otakáro Maria Schmidt, režisérka Jana Kristina Studničková a Televize NOE uvádí 103. díl talkshow Cesta k andělům. Vojtěch Kodet – karmelitán.

Cyril Vojtěch Kodet OCarm Th.D. (* 20. května 1956, Malý Beranov) je český římskokatolický kněz, teolog, generální delegát Karmelitánského řádu v České republice, bývalý exorcista, exercitátor, autor české duchovní literatury a přednášek na kazetách.

Témata:

Rok milosrdenství (Prožíváme Svatý rok milosrdenství, co to znamená?)

Zástupnost (jak mohu pomoci těm, kdo jsou v rodině nevěřící?)

Autorita (za koho mohu vyznávat, jak prakticky to dělat?)

Život ve světě (v čem se máme chránit, jaké zlo nás ohrožuje?)

Modlitba za osvobození od zlého (co má dělat člověk, když cítí nějaké problémy?)

 

Cesta k andělům

Talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta a střihačky a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům (2x měsíčně) v televizi NOE má premiéru vždy druhou sobotu v měsíci ve 20.00.

Tak jako se vynořujeme z moře nevědomí na hladinu, ze spánku do reality, snad vzkříšeni se po smrti vynoříme v nebi. Cestu do televizního nebe ve studiu si dláždíme bohulibými knihami.

Diskusním pořadem s hostem, chtějí tvůrci tuto mlhovinu trochu rozptýlit a na leccos si v „nebeském“ studiu s pomocí andělů posvítit. Studio krášlí skleněné Pražské Jezulátko, jehož originál byl součástí filmu Pražské Jezulátko výše uvedených filmařů a který dostal v roce 2012 Svatý Otec papež Benedikt XVI. od kardinála Dominika Duky.

Nebbia znamená v italštině mlha, tedy tak si ve střední Evropě představujeme nebe? Neboť ze slova nebbia je odvozené české nebe (latinské nebula – mlha, pára, mrak, kouř. Nebulósus – zamlžený, zamračený. Nubesque – mrak). Ale nebe je v latině caelum od čehož snad odvozujeme česky čelo, vypuklina našeho těla na tělě nahoře. Pater noster, qui es in caelis. Otče náš jenž jsi na nebesích. Amen.

Caelum, coelum – nebe, nebesa, obloha. Caelus – nebe (Caeli).

Komentáře

Omylem jsem přepnul na Váš kanál a z Vašeho fanatismu mi běhá mráz po zádech ...