Na pořadu rodina

Na pořadu rodina: Mladé manželství v dnešní době?
20. díl
Mladé manželství v dnešní době?
Jaké byly začátky páru, který se rozhodl vstoupit do manželství v době, kdy se mnoho mladých lidí bojí vzít na sebe závazek? O jednom takovém začátku, o odvaze, problémech i přínosech mladého manželství budou hovořit manželé Zajíčkovi s manžely Hlaváčovými.

Manželé Hlaváčovi se rozhodli vstoupit do manželství pro dnešní dobu v neobvyklé době. V mladém věku, navíc zapřažení do studia. Proč se k tomuto důležitému životnímu rozhodnutí odhodlali?

Můžete si vzájemně odpovědět na otázky k danému tématu:

Vaše patnáctiletá dcera se hluboce zamilovala. Jak zareagujete? Jste schopni respektovat její citové prožívání?

Jste naklonění pro manželství studentů? Podpoříte je i v případě, dají-li přednost manželství před žitím na hromádce?

Jak docházíte ke shodě v rozhodnutí o početí dítěte? Vyhovuje vám používaný způsob regulace početí?

Na pořadu rodina

Pod tímto názvem mohou diváci sledovat pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Je koncipován jako setkání dvou rodin, které mezi sebou hovoří o rodinném životě. Jednou z rodin je rodina Zajíčkova, která si manželské páry k povídání zve a vede rozhovor na dané téma.

Základním rysem pořadu je představovat rodinný život jako primární životní hodnotu. Bez rodinného života se společnost rozpadá a posouvá k chaosu, kde základní pozitivní skutečnosti přestávají mít prioritu a do popředí se dostávají tzv. liberální postoje k manželství, výchově, partnerství a k životu vůbec a tradiční rodina se odsouvá na vedlejší kolej.

Diskuze párů probíhá společně s moderátorem pořadu Janem Špilarem, který je kadeřníkem, jáhnem a auditorem církevního soudu v Brně v jedné osobě.