Na pořadu rodina

Na pořadu rodina: Speciál - Ptejte se!
8. díl
Speciál - Ptejte se!
Pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě.

Speciální díl pořadu připravený Televizí Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě v rámci Národního týdne manželství. Tvůrci nabízejí všem manželům možnost zeptat se na otázky, které je tíží, neví si s nimi rady, nebo se jen chtějí zorientovat v nějaké oblasti. Manželé Zajíčkovi do pořadu nepozvali rodinu, ale odborníky. Máte možnost - Ptejte se!

Pozvání manželů Zajíčkových přijali:P. ThDr. Jan Balík, PhD.- ředitel Sekce pro mládež ČBK- přednášející na Institutu rodiny Jana Pavla II. v BratislavěMgr. Marta Luzarová- klinická psycholožka, rodinná terapeutka Pořadem nás provede moderátor kadeřník, jáhen a auditor církevního soudu v Brně v jedné osobě - Jan ŠpilarMůžete si vzájemně odpovědět na otázky k danému tématu:Co pro nás znamená manželství? Čím nás obohacuje?Čeho si vážím na svém partnerovi? Ví o tom?Co je vám oporou ve vašem vztahu? Co vás sbližuje?

Na pořadu rodina

Pod tímto názvem mohou diváci sledovat pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Je koncipován jako setkání dvou rodin, které mezi sebou hovoří o rodinném životě. Jednou z rodin je rodina Zajíčkova, která si manželské páry k povídání zve a vede rozhovor na dané téma.

Základním rysem pořadu je představovat rodinný život jako primární životní hodnotu. Bez rodinného života se společnost rozpadá a posouvá k chaosu, kde základní pozitivní skutečnosti přestávají mít prioritu a do popředí se dostávají tzv. liberální postoje k manželství, výchově, partnerství a k životu vůbec a tradiční rodina se odsouvá na vedlejší kolej.

Diskuze párů probíhá společně s moderátorem pořadu Janem Špilarem, který je kadeřníkem, jáhnem a auditorem církevního soudu v Brně v jedné osobě.