Outdoor Films s Jiřím Soukupem

Outdoor Films s Jiřím Soukupem: Závodím i v devadesáti
72. díl
Závodím i v devadesáti
Pořad pro všechny milovníky outdoorových aktivit, tentokrát s aktivním vrcholovým sportovcem.

Jiří Soukup je ve svých 91 letech mimořádně vitální člověk s životním elánem, který dokazuje denně, nejen  stále aktivním sportováním.

Jirka Soukup, narozen 30. 6. 1927 v Praze, vystudoval zemědělské inženýrství se specializací na chov koní a pracoval v hřebčíně v Tlumačově a Napajedlech. Později profesně působil na ministerstvu zemědělství a život jej nakonec přivedl do Hradce Králové.

Atletika, jezdecký a dostihový sport ho přivedly k modernímu pětiboji a československé reprezentaci. S manželkou Grušou měl tři syny. Je dědečkem sedmi vnoučat a trojnásobným pradědou.

Při středoškolských studiích byl aktivní ve výtvarném kroužku. Vystaven je Jirkův autoportrét. Postupně přešel ke sběratelské činnosti zejména exlibris.

O tom, že poprvé v 85 letech a později i v 87 letech se stal Jirka nejstarším českým maratoncem, ví asi každý běžec. Méně známou skutečností je, že se stal v 89 letech i nejstarším českým jezdcem na koni, v jehož sedle strávil dvě hodiny. Kůň bude připraven i letos a jezdec, Jirka, nejspíše opět posune své vlastní maximum.

Outdoor Films

Měsíčník vyráběný ve spolupráci s ředitelem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Jiřím Kráčalíkem. Moderátor pořadu si zve zajímavé hosty ze světa extrémních sportů, milovníky a ochránce přírody, vášnivé filmaře, fotografy a cestovatele, nadšence ekologie a "šílence" mnohdy netradičních aktivit.

V závěru pořadu je pro vás připravena soutěž o zajímavé ceny. Odpovídat můžete na adresu: Televize Noe, Kostelní nám. 2, 702 00 Moravská Ostrava nebo na adresu outdoorfilms@tvnoe.cz

Tento pořad pro vás vyrábí, za tým televize Noe, režisérka Lucie Pracná, vedoucí přenosového vozu Marek Pospíšil, technik Pavel Přikryl, zvukař Martin Pastrňák, osvětlovač Karel Branny kameramani Václav Plíšek, Jan Borovička nebo Pavel Zuchnický a produkční Renáta Skřivánková.

Náměty, dotazy a připomínky můžete posílat na adresu outdoorfilms@tvnoe.cz.