Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
935. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Radost a naděje provázely návštěvu Svatého otce v Myanmaru a Bangladéši.Za účasti papeže Františka se konalo modlitební setkání za mír v Jižním Súdánu a Kongu.V Římě se vedl dialog se zástupci tisku na konferenci s názvem „Afrika není falešná zpráva“.Čtyřiadvacet studentů různých národností vystavuje kresby ve Vatikánských muzeích.

Myanmar: uzdravení se dosáhne společně

Myanmar a Bangladéš, to byly dvě etapy 21. (jednadvacáté) zahraniční apoštolské cesty papeže Františka, která se konala ve dnech 26. listopadu až 2. prosince. Jako první papež v dějinách navštívil bývalou Barmu, kde byl přijat jako „misionář lásky a míru“.

Stát se tvůrci pokoje

„Svět potřebuje gesta a slova bratrství, respektu a solidarity,“ zdůraznil Svatý otec při modlitebním setkání za Jižní Súdán a Demokratickou republiku Kongo.

Afrika není „falešná zpráva“

Hovořit o Africe nejen prostřednictvím dramatických událostí, ale zvýraznit i její zdroje a možnosti. V tomto duchu se hovořilo o černém kontinentu na setkání s názvem „Kontinent naděje“, které v Římě uspořádali misionáři komboniáni.

Mladí umělci ve Vatikánských muzeích

Zájem veřejnosti vzbudila výstava kreseb studentů římské Akademie krásných umění podle reálných modelů ve Vatikánských muzeích. Konala se v Gregoriánském světském muzeu.