Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
938. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Papež František vybídl členy Římské kurie, aby vedli dialog s vnějším prostředím. Svatý otec oslavil své 81. narozeniny s dětmi. Mons. Vigano požehnal novému webovému portálu vaticannews.va. Navštívili jsme mediální centrum, kde sídlí televize, noviny a agentury z celého světa, které přinášejí zpravodajství z Vatikánu. Představíme nový dokument Hlídat a chránit.

Společenství místo intrik a věrolomnostiPapež František se setkal se členy Římské kurie a vybídl je, aby vedli dialog s vnějším prostředím. Aby využívali „duchovní antény“, které přijímají radosti i nářky ze světa, a vyvarovali se intrik zájmových skupin. „Zrádci důvěry nejsou mučedníky systému,“ upozornil papež.

Radost těch nejmenších je vzácným poklademSvatý otec oslavil své 81. narozeniny s dětmi ze zdravotního střediska Svaté Marty. „Udělejme všechno pro to, aby zůstaly radostné, protože radost je dobrou půdou pro život. Když děti vidí, že se rodiče hádají, tak trpí,“ uvedl papež.

Vatican News, oslovovat všechnyPrefekt Sekretariátu pro komunikaci mons. Vigano požehnal novému webovému portálu vaticannews.va. Je to první viditelný přínos reformy vatikánských médií. Současně s tím 30. prosince skončí výroba Vatikánského magazínu.

Dům světových médiíNavštívili jsme mediální centrum na Via della Conciliazione, kde sídlí televize, noviny a agentury z celého světa, které přinášejí zpravodajství z Vatikánu. Zazní svědectví redaktorů televizní sítě EWTN a Catholic news service.

Hlídat a chránitV dokumentárním filmu, na jehož výrobě se podílel Sekretariát pro komunikaci, vidíme zblízka každodenní práci a nasazení příslušníků Vatikánské stráže. Jejich náročné poslání se týká hlavně přípravy papežských zahraničních cest.