Vatican magazine

934. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu

Opět poutníkem míru v Asii

V neděli večer zahájil Svatý otec návštěvu Myanmaru a Bangladéše. Jak říká Vatikánský státní sekretář Pietro Parolin, papež povzbudí zdejší katolíky, kteří jsou nepatrnou menšinou, aby byli nástrojem usmíření v této společnosti. Podporuje také trvalé řešení uprchlické krize.

Bangladéš, otevřené brány církve

O malé komunitě katolíků v Bangladéši, která očekává Svatého otce, hovoříme s misionářem otcem Gabrielem Costou. Přestože je Bangladéš chudou zemí, otevřel náruč Rohingyům z Myanmaru.

Chudí mají vstupenku do nebeV neděli 19. listopadu se slavil Světový den chudých, který ustanovil papež František na závěr Roku milosrdenství. „Ježíš klepe na brány našeho srdce, proto pomáhejme těm, kteří nám otevírají cestu do nebe,“ vyzval Svatý otec a sám pozval na oběd 1500 lidí v nouzi.

Nespravedlnost, příčina sociálních konfliktů

Pouze spravedlivější a inkluzivnější společnost může překonat nemoci světa, zaznělo na 23. mezinárodní konferenci o zdravotní péči ve Vatikánu. Zazněla zde zajímavá svědectví katolických zdravotníků z Ugandy.

Věda a víra v dialoguStředem vědeckého poznání a výzkumu musí být člověk. Teologové a vědci diskutovali o aktuálních otázkách na plenárním zasedání Papežské rady pro kulturu. „Vědci nesmí podlehnout pokušení být jako Bůh,“ uvádí kardinál Ravasi.