Vatican magazine

936. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu

Plakal jsem s Rohingy

Během zpátečního letu z Bangladéše hovořil papež František o svém dojemném setkání s uprchlíky, kteří se snaží utéci z Myanmaru. Jim věnoval četná setkání během své návštěvy této země. Mezi další témata jeho cesty patřila otázka nukleární hrozby a papežova naděje, že navštíví Čínu.

Víra a srdečnost v Yagonu a Dháce

Znovu prožíváme nejintenzivnější okamžiky papežovy návštěvy v Myanmaru a Bangladéši – jeho projev při generální audienci, nejlepší záběry našich kameramanů a svědectví mladých lidí, laiků, kněží a biskupů.

V zemi, kde panuje harmonie mezi různými vírami

Zpravodajství ze tří dnů Františkovy návštěvy v Bangladéši, počínaje jeho veřejným odsouzením tíživé situace Rohingů až po mši se svěcením 16 kněží, dále mezináboženské setkání a schůzka s uprchlíky až po objetí mladých lidí z „Golden Bengala“.

Migrace – příležitost k budování míru

Ve svém poselství pro Světový den míru v roce 2018 papež naléhavě vybízel světové vůdce, aby se stali tvůrci míru v projektu integrace 22 milionů uprchlíků. Monsignor Thomasi k tomu řekl: přítomnost uprchlíků se tak stane zdrojem a ne břemenem.

Milost uprostřed náměstí Svatého Petra

Obdivovali jsme papežův betlém, který byl právě ve Vatikánu osazen dvaceti velkými postavami v dokonalém stylu, jaký měly neapolské betlémy v 18. století. Umělecký mistr Cantone k tomu řekl: studoval jsem Františkovy katecheze o milosrdenství, abych těchto sedm figur správně vytvořil.