I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

V sobotu 2. března dopoledne, vás od 11 hodin dopoledne přeneseme do litoměřické katedrály sv. Štěpána, kde se uskuteční biskupské svěcení nového litoměřického biskupa Stanislava Přibyla. Srdečně vás zveme k vytvoření společenství modlitby za novou službu otce Stanislava.

Nový francouzský dokument Sirotci velké války, který vám nabídne v sobotu večer od 20 hodin, vypráví příběh dětí francouzských vojáků, jejichž otcové se nevrátili z bojů První světové války.

Možná jste zaregistrovali zprávu, že v minulém týdnu přistál na Měsíci první soukromý modul. Pokud jste příznivci astronomie, pak si nenechejte ujít nový díl pořadu Hlubinami vesmíru. Moderátor Jindřich Suchánek bude hovořit se svým hostem právě o Měsíci.

V nové dílu pořadu Poutníci času se vám představí sběratel meteoritů Zbyněk Schneider. Ten byl v roce 2023 u nálezu prvního českého mikrometeoritu, jehož stáří se odhaduje na 5 až 10 miliard let. Česko se tím stalo teprve 15. zemí, kde se povedlo tato tělesa najít. Premiéra dokumentu v neděli 3. března v 10:10 hodin.

Otec Marián Pospěcha vám každých 14 dní v neděli večer přináší rozhovory se zajímavými osobnosti ve svém pořadu Dokořán. V březnu si před kamery televize NOE pozval meteoroložku Alenu Zárybnickou a spisovatele, dramatika a bývalého politika Milana Uhdeho.

Přechodní pěstouni o děti pečují, milují je a pak pošlou dál. Martin Páv s Ester Jiroutovou odhalil, co znamenají pro nové rodiče i to, že pro ně existují výzvy – třeba v podobě divokých dvojčat! Nový díl pořadu Plné hnízdo nás v pondělí 4. března večer vezme do libereckého kraje.

Jeho velký hlasový rozsah zahrnující barytonovou i tenorovou polohu a lyrický i dramatický přednes mu umožňují zpívat nejrůznější hudební žánry. Kromě klarinetu aktivně hraje na saxofon, příčnou flétnu, klavír a kytaru. O kom je řeč? Hostem Jiřího Pavlici v novém dílu pořadu Jak potkávat svět bude ve čtvrtek 7. března zpěvák Martin Chodúr.

V březnu vám páteční diskuzní Kulaté stoly nabídnou různorodá témata. 8. března téma „Jak stárnout bez předsudků“, 15. března téma „Neuzavřené česko-německé vztahy?“, a 22. března to bude téma „Dítě v srdci“.

Organizace Na počátku pomáhá těhotným ženám a maminkám s dětmi už 30 let. Zajišťuje sociální a psychologické poradenství ženám v krizové situaci, pokud je to nutné, nabízí i ubytování pro ohrožené ženy a jejich děti. Tuto organizaci budete moci podpořit díky benefičnímu koncertu, který bude televize NOE vysílat živě v sobotu 9. března večer.

V neděli 10. března vám dopoledne už v 9:30 nabídneme mši svatou od salesiánů z brněnského kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů. Večer pak odvysíláme premiéru nového dílu pořadu S chutí přes práh. Jeho tvůrci vás vezmou do komunity sester salesiánek v Praze – Karlíně.

V našem vysílání vám v měsíci březnu nabídneme také hrané filmy. V neděli 10. března večer to bude film Bella. Vypráví příběh mladé ženy, která je v těžké situaci. Právě zjistila, že je těhotná a zároveň přišla o práci. Nechá si rozmluvit svým bývalým kolegou potrat, o kterém uvažuje?

Jimmy je švédský fotograf, dokumentarista a dobrodruh. Ve filmu Expedice Švédsko chce ukázat krásy své rodné severské země svým kamarádům. Film uvidíte v novém dílu pořadu Dobrodružství před kamerou, který vám nabídneme v sobotu 16. března večer.

Michael a Michelle, dva studenti středních škol, se do sebe šíleně zamilují. Jejich životy jsou plné smíchu, když společně plánují budoucnost. Ale sny mladého páru jsou přerušeny, když je Michaelovi diagnostikována vzácná forma rakoviny. Film Až navěky vysíláme v neděli 17. března večer.

A dostáváme se k letošním Velikonocům. Do svatého týdne vstupujeme Květnou nedělí, kterou budeme slavit spolu s papežem Františkem v přímém přenosu z Vatikánu. Svatý otec bude také sloužit na Zelený čtvrtek dopoledne mši svatou se svěcením olejů, i tu vám živě nabídneme.

Mši svatou na Zelený čtvrtek večer přineseme z kostela svatého Filipa a Jakuba ve Zlíně. Velkopáteční obřady letos prožijeme spolu s farníky z Ostravy-Třebovic. A v Třebovicích zůstaneme i na Bílou sobotu ráno, kdy se budete mít možnost živě pomodlit ranní chvály Bílé soboty.

Vigilii Vzkříšení budeme v sobotu večer vysílat z kostela svatého Václava v Dolních Bojanovicích, a v neděli dopoledne vám pak mši svatou ze Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně přineseme z farnosti otce Mariána Pospěchy v Dolní Lutyni.

Ve velikonočním programu nebudou chybět filmy. Během Velikonoc vám například nabídneme nejnovější filmové zpracování čtyř evangelií.

Nezapomínáme ani na premiéry. V české televizní premiéře vám představíme celovečerní dokudrama o světci, který přinesl víru do Irska, tedy o svatém Patrikovi.

A připravujeme ještě jednu filmovou premiéru. Film Lifemark, česky Davidův svět, vypráví příběh Davida. David je adoptované dítě. V jeho 18 letech jej nečekaně osloví jeho biologická matka, která se touží setkat se synem, kterého v náručí držela jen jednou.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.