Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Otec Leoš Ryška a otec Daniel Vícha vyrazili na Ukrajinu. Sledujte jejich cestu spolu s námi.

Aktualizováno 17. 3. 2024.

P. Leoš Ryška, ředitel Tv Noe, a P. Daniel Vícha jedou na krátký výjezd na Ukrajinu (11.–16. března 2024). Budou doprovázet humanitární pomoc, kterou zajistila a vypravila obec Vřesovice ve spoluprací s farností. Věci, které se na Ukrajinu vezou, budou rozděleny a následně převezeny z Poltavy do oblastí Chersonu, Charkova, Izjumu, Avdijivky. Cílem o. Leoše a o. Daniela je zdokumentovat samotnou cestu, podpořit dárcovství a poděkovat těm, kterým není život našich bratrů a sester na Ukrajině lhostejný. Provázejme je prosím svými modlitbami.

V rámci vysílání Živě s Noe budeme každý den od úterý do pátku v 11:30 v přímém spojení s našimi reportéry skrze živé vstupy a reportáže z Ukrajiny. Cestu můžete sledovat také na facebooku a na youtube Tv Noe.


Úterý 12. 3. 2024

Reportáž z jednoho ze hřbitovů v ukrajinském městě Lvov.


Středa 13. 3. 2024

Předání humanitární pomoci do skladu ve městě Poltava.


Čtvrtek 14. 3. 2024

Předání humanitární pomoci ve městě Izjumu.


Obec Vřesovice ve spolupráci s farností, školou a dobrovolnými hasiči pomáhá neustále. Nedávno zorganizovala charitativní akci, v rámci které bylo vybráno přes sto tisíc korun a bylo sesbíráno velké množství šactva pro raněné vojáky a osiřelé děti. Za vybrané peníze se zakoupily generátory, čelovky, drony. Přidaly se také obce Výšovice, Vranovice – Kelčice, Želeč, Ondratice, Otaslavice, Dobrochov, Vřesovice a zakoupily lopaty a pracovní rukavice. Zástupci obce se v dodávce vydali na dlouho cestu na Ukrajinu, do Lvova, aby předali veškeré potřebné věci zástupcům Křídel Poltavy , kteří je dál převezli na místa, ve kterých denně zuří těžké boje za svobodu vlasti.

Další informace na webu https://podporukrajinu.cz/.