I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Už v sobotu 23. března v 17:30 - nový pořad televize Noe Rozumíme médiím?


Každá doba sebou nese pokrok a každá doba se musí vyrovnávat se svými těžkostmi. Naše současnost se bezesporu vyznačuje rychlým a snadným přístupem k informacím. Ze svého chytrého mobilu můžeme v pohodlí domova sledovat situaci na opačné straně světa. Kromě pozitivních zážitků jsme však vystaveni i druhé straně téže mince. Snadno a lehce se dostaneme i ke zprávám, které nám přinášejí znepokojení a stres.

Stále častěji se proto mluví o důležitosti relevantních médií, o nutnosti přemýšlet nad tím, jaké zprávy do svého světa pouštím. Ale jak je poznat? Kterým zdrojům je možné věřit? Kdo je dnes vlastně žurnalistou, když díky různým sociálním sítím jim může být tak trochu každý?

I na tyto otázky hledáme odpověď v pořadu Rozumíme médiím?, který připravila televize Noe ve spolupráci s Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky. Jeho ředitel David Klimeš si do studia pozval 8 předních odborníků, s nimiž mapuje nejrůznější oblasti mediálního světa. Pokud vás téma zaujalo a máte chuť zvýšit svoji mediální gramotnost, jste zváni k našemu vysílání v jarních měsících.

Budeme mluvit třeba o roli veřejnoprávních nebo regionálních médií. Vysvětlíme, k čemu je u nás potřebná Česká tisková kancelář a proč je její role nezastupitelná. Zamyslíme se nad vývojem novinářské práce v průběhu času nebo nabídneme pohled do právního zázemí mediálních aktivit. Zastavíme si také u velmi aktuálního světa digitálních médií a AI (umělé inteligence).