I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Probíhající aktuální synodální proces v katolické církvi a blížící se únorové evropské kontinentální synodální setkání v Praze inspirovaly tvůrce televize Noe k přípravě mimořádného živě vysílaného cyklu Sním s Ním.

Každé třetí pondělí v měsíci se v něm budou nejen církevní odborníci zamýšlet nad tématy, kterými lidé v církvi žijí, o kterých přemýšlejí a které je třeba i trápí. V jednotlivých dílech dostanou prostor také diváci. Společně budou hledat a klást otázky, a to i takové, na které odpověď není jednoduchá. Pro vnímavého diváka však mohou být otázky vždy inspirující: Jakou vizi církve pro naši zemi nám vkládá Duch Svatý do srdce? Jaké touhy a přání v nás díky synodálnímu setkávání probouzí? A nebudou chybět ani příklady dobré praxe. Moderátorem hodinové debaty bude dlouholetý bývalý šéfredaktor Radia Proglas Pavel Mikšů.

Cyklus začne v pondělí 16. ledna ve 20.30 hod. Pozvání k prvnímu setkání přijali brněnský biskup Pavel Konzbul a pedagog, publicista a skaut v jedné osobě Jiří Zajíc.

Únorový pořad bude reflektovat evropské kontinentální setkání v Praze a od jeho výzev se budou odvíjet rovněž debaty další.

Pořad můžete sledovat také přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní) nebo červené tlačítko hybridních televizí. Následující den po premiéře pořad odvysílá druhý kanál Noe+ a poté bude zařazen i do Videotéky televize Noe.