I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Na co se můžete těšit v měsíci dubnu?

Náš první tip patří sobotě 1. dubna večer. V novém dílu pořadu Hlubinami vesmíru vás dr. Jiří Grygar seznámí s osobností Milana Rastislava Štefánika, který stál nejen u zrodu Československa, ale byl také významným astronomem.

Čtyři evangelia, každé napsal jiný člověk, ale všechna vypráví jeden příběh. Čtyři evangelia, čtyři filmové příběhy. V sobotu před Květnou nedělí vám večer nabídneme Evangelium podle Matouše, další pak během velikonočního týdne.

Velikonoční týden začíná Květnou nedělí. Diváci televize NOE, kteří už sami na obřady nemohou, prožijí Květnou neděli při mši svaté v přímém přenosu spolu s farníky ze Stěbořic. A to v obvyklém čase v 10:30 hodin.

Pořad Dokořán, to jsou zajímavé rozhovory otce Mariána Pospěchy s osobnostmi veřejného života. V měsíci dubnu vám nabídneme rozhovor s europoslankyní Michaelou Šojdrovou nebo hrabětem Františkem Kinským.

Hroši jsou úctyhodná zvířata. Jejich ochranu, výzkum i chov v ZOO bude ve studiu televize NOE představovat zoolog doc. Jan Pluháček. Sledujte nové Výpravy do divočiny v úterý 4. dubna večer!

Zeleným čtvrtkem začíná velikonoční třídení. Na Zelený čtvrtek nabídneme hned dvě bohoslužby, obojí z katedrály Božského Spasitele v Ostravě. Dopoledne v 9 hodin to bude missa chrismatis, tedy mše svatá se svěcením olejů. Už tradičně se při ní sejdou se svým biskupem kněží celé diecéze.

V 18:00 hodin pak na Zelený čtvrtek bude živě vysílat mši svatou na památku Večeře Páně.

Na Zelený čtvrtek večer ve 20:00 hodin nabídneme premiéru filmu Sabina. Je příběhem o tom, jak Boží láska proměnila ambiciózní světskou ateistku v jednu z největších křesťanských žen 20. století.

Velkopáteční obřady vám živě nabídneme ze zlínského kostela svatých Filipa a Jakuba, a to v 18:00 hodin. Večer pak od 21 hodiny můžete v přímém přenosu spolu s papežem Františkem a věřícími celého světa prožít křížovou cestu v římském Koloseu.

I na Velký pátek vám večer nabídneme filmovou premiéru. Maďarský film Milosrdenství odehrávající se v roce 1950 představuje příběh otce Leopolda a mnichů z jeho řádu, kteří se snaží znovu oživit křesťanství v zemi, která se po válce snaží vzchopit. Zpočátku jim komunistické mocnosti v práci nebrání . Tento „klidný“ stav netrvá dlouho. Otec Leopold je zatčen na základě vykonstruovaných obvinění, a aby ho zlomili, je vystaven krutému mučení.

O Velikonocích nezapomínáme ani na nejmenší, a tak na Bílou sobotu dopoledne máme připraven animovaný film Barberbieni. Příběh o malé dcerce velitele švýcarské gardy, které v pátrání po ztraceném papežském kříži pomáhají včelky z erbu rodu Barberbieni.

S chutí přes práh – to je název nového pořadu televize NOE, ve kterém nahlédneme do klášterních kuchyní. Průvodci pořadu Kateřina Rýznarová a Pavel Sršeň vás v prvním dílu zavedou k Dcerám křesťanské lásky sv. Vincence de Paul na Mendryce. Vysíláme Na Bílou sobotu ve 20:00 hodin.

Velikonoční vigilie je v liturgickém kalendáři noc z Bílé soboty na neděli Zmrtvýchvstání Páně, noc nocí – noc, kdy vstal z mrtvých Ježíš Kristus. V katolické církvi je velikonoční vigilie samostatnou liturgií připomínající a zpřítomňující Kristovo zmrtvýchvstání. Letos ji v přímém přenosu budete moci prožít spolu s věřícími z Dolních Bojanovic, a to na Bílou sobotu od 21. hodiny večerní.

A máme tady Hod Boží velikonoční - neděli Zmrtvýchvstání Páně. Přímý přenos mše svaté odvysíláme z farnosti otce Mariána Pospěchy, tedy z Dolní Lutyně. A v poledne vám živě nabídneme papežské požehnání Urbi et Orbi.

I o velikonoční neděli potěšíme naše děti. Premiérově uvidí třeba Velikonoční zpívání ze známou polskou dětskou skupinou Arka Noego. A také pro ně máme premiéru pohádky Šípková Růženka v podání Divadla Víti Marčíka.

A velikonoční radost umocníme příjemnou filmovou komedií Léčitel, kterou vám nabídneme v neděli večer.

Velikonoce jsou také časem setkávání a návštěv. Na pondělí velikonoční večer jsme pro vás připravili živý přenos speciálu pořadu Přejeme si, ve kterém budete moci skrze televizní obrazovku popřát i svým blízkým.

V nabídce měsíce dubna máme ještě mnoho přímých přenosů a premiér. Za všechny vás pozveme třeba na benefiční koncert Nadačního fondu IMPULZ ve čtvrtek 13. dubna

V přímém přenosu se budete také moci zúčastnit oslav 1050. výročí založení pražské arcidiecéze, a to v sobotu 22. dubna.

A poslední tip patří závěru měsíce dubna. Papež František se vydává na další apoštolskou cestu, tentokrát do nedalekého Maďarska. Od pátku 28. do neděle 30. dubna vám televize NOE nabídne všechny přímé přenosy z této návštěvy, máme připravena speciální studia František, a také bychom rádi přímo na místě měli své zpravodaje, aby vám zprostředkovaly bezprostřední atmosféru této návštěvy.

 

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.