I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Co pro vás připravujeme v měsíci květnu?

Každých 14 dní v neděli večer k Vám přichází otec Marián Pospěcha s novým dílem pořadu Dokořán, do něhož si zve zajímavé hosty ze všech oblastí. Aktuálně se můžete těšit na rozhovor s manažerkou Evou Čerešňákovou v neděli 30. dubna, a povídání s architektem Josefem Pleskotem v neděli 14. května večer.

Po deset nedělních večerů počínaje minulou nedělí vám nabídneme deset filmů polského cyklu Dekalog. Je to 10 filmů Krzysztofa Kieślowského na téma 10 božích přikázání. Tuto neděli 30. dubna to bude film inspirován druhým přikázáním.

V pondělí 1. května je státní svátek. Dopoledne vám v 10:30 nabídneme živě slavnostní děkovnou mši svatou od piaristů ze Strážnice. Večer pak promítneme rodinný film Léto s liškou.

Když bolí tělo. Tak se jmenuje nový pořad, který televize NOE připravila ve spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Jeho první díl budeme živě vysílat v úterý 2. května večer a bude věnován Nutričnímu poradenství.

Na čtvrtek 4. května jsme také připravili mimořádnou bohoslužbu. Bude slavena v 18 hodin v kostele sv. Mikuláše na Malé straně v Praze, a to u příležitosti Dne hasičstva.

Večer pak v tentýž den nabídneme živě pořad Jak potkávat svět. Hostem Jiřího Pavlici bude tentokrát Petr Sovič, kterého dobře znáte třeba z pořadu Gramofon.

O Velikonocích jste mohli na NOE poprvé vidět nový pořad S chutí přes práh. Jeho průvodci Kateřina Rýznarová a Pavel Sršeň vás v něm berou do klášterních kuchyní a představí vám nejen jednu z řeholních komunit, ale také nějaký dobrý recept. Ve druhém dílu, který v premiéře vysíláme v neděli 7. května večer, vás vezmou do Hradce Králové ke školským sestrám de Notre Damme.

8. května je státní svátek. V podvečer vás v tento den živě přeneseme do Brna, kde se koná benefiční koncert pro organizaci Marys Meals. Vystoupí na něm Tomáš Klus a Police Symfonic Orchestra, a i vy budete moci podpořit dílo, díky kterému dostávají denně jídlo děti v chudých oblastech světa.

A protože si 8. května připomínáme konec Druhé světové války, nabídneme Vám večer film Síť svobody. Odehrává se ve Francii právě v období její okupace a vypráví skutečný příběh statečné řeholnice, která s nasazením vlastního života pomáhala druhým.

Ve středu 10. května slaví televize NOE své 17. narozeniny. 10. května roku 2006 jste nás mohli poprvé naladit. Děkujeme za Vaši podporu, se kterou vstupujeme do 18. roku vysílání. Jako malé poděkování vám v tento den večer nabídneme premiéru izraelského filmu Tkaničky.

Pokud máte rádi lidovou kulturu, pak si nenecháte ujít nový díl pořadu U Nás. Magda Múčková si do něj tentokrát pozvala cimbálovou muziku Bukovinka a vezme vás do valašského kraje. Díl má podtitul Na Tesáku a vysíláme jej ve čtvrtek 11. května večer.

Od května do října vás, tak jako v minulých letech, vezmeme vždy 12 .den v měsíci večer živě do portugalského poutního místa Fatima. Spolu s věřícími celého světa se budete moci na tomto místě zjevení Panny Marie pomodlit růženec.

V pondělí 15. května se v Praze konají Svatojánské Slavnosti Navalis. Živě budete moci být u toho i vy, diváci televize NOE. V přímém přenosu Vám nabídneme podvečerní slavnostní bohoslužbu, studio s průvodem ke Karlovu mostu a konečně večerní koncert na hladině Vltavy.

Máte rádi přírodu? Pak si nenechejte ujít další Výpravy do divočiny. Nový díl jsme už pro vás natočili a zavede vás do Austrálie, země hadů. Premiéra v úterý 16. května večer.

Nabídneme vám také zajímavé koncerty. Ve středu 17. května v podvečer to bude živě z TON Studia cimbálová muzika Harafica, ve čtvrtek 18. května vystoupí živě v pořadu Cvrlikání legendární folková skupina Hop Trop. A v neděli 21. května večer v premiéře odvysíláme záznam swingového koncertu s názvem Děkuji, bylo to krásné.

Jan Vesták vštěpuje dětem správný a zdravý styl života v rámci aktivit v outdoorových sportech. Podívejte se a třeba se i nechte inspirovat v nové dílu pořadu Outdoor Films v sobotu 27. května večer.

Film Dopis vypráví o papežově výzvě k péči o naši planetu. V roce 2015 napsal papež František Laudato Si', dopis světu, v němž se vyrovnává s hrozící katastrofou vlivu člověka na Zemi i na nás samotné. Filmový dokument Dopis vysíláme v české televizní premiéře v sobotu 27. května večer.

Poslední pozvánka patří pondělí 29. května. Hostem pořadu Jak to vidí bude v živém vysílání profesor Tomáš Halík, který se právě v těch dnech dožívá 75 let.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.