I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

I po světových dnech mládeže pokračujeme bohatým prázdninových programem.

Vydejte se s námi v dokumentu z cyklu Hledání skrytých svatých míst na řecký ostrov Patmos. Na tomto ostrově se například nachází jeskyně, kde se dostalo svatému Janovi zjevení. Dokument vysíláme v sobotu 12. srpna v 18:00 hodin.

V létě vznikají mnohá přátelství, a občas to mohou být přátelství neobyčejná. Film Léto s liškou, který uvedeme také v sobotu večer, o jednom takovém neobyčejném přátelství vypráví.

Divadelní inscenace Hrad v nitru je inspirována stejnojmenným dílem španělské řeholnice Terezie z Ávily. V něm tato neobyčejná žena a reformátorka karmelitánského řádu uvažuje o lidské duši jako o hradu se sedmi komnatami, kterými člověk musí projít, pokud se chce setkat s Bohem i sám se sebou. Záznam inscenace vysíláme v neděli 13. srpna ve 20:55 hodin.

V úterý 15. srpna slaví církev slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Proto vám v tento den v poledne nabídneme živě mši svatou z naší kaple. Po tomto datu pak budeme po dobu dvou týdnů naši kapličku rekonstruovat a na její novou podobu se můžete těšit od začátku měsíce září.

I během měsíce srpna vám nabídneme premiérové pořady a dokumenty. Budou to například přírodopisné dokumenty mladých vědců manželů Dolinayových, s nimiž jste se mohli setkat v pořadu Výpravy do divočiny. Například dokument Poušť chřestýšů, který budeme premiérově vysílat ve čtvrtek 17. srpna v 16:55 hodin.

Dalším premiérovým pořadem bude Dobrodružství před kamerou, který televize NOE odvysílá v sobotu 19. srpna večer. Uvidíte v něm poutavý dokumentární film Vítejte v Íránu, kde obyvatelé každý den čelí řadě zákazů, příkazů a omezení. 

Film Milosrdenství nás zavede do Maďarska po 2. světové válce, kdy se stejně jako u nás dostávají k moci komunisté. Otec Leopold a jeho spolubratři se snaží oživit křesťanskou víru. Brzy je ale stíhá pronásledování a mučení. Film vysíláme v sobotu 19. srpna ve 21:35 hodin.

V pondělí 21. srpna si připomínáme smutné výročí – 55 let od chvíle, kdy v roce 1968 začala vojska varšavské smlouvy okupovat tehdejší Československo. Televize NOE v tento den večer odvysílá diskuzní pořad s pozvanými hosty, který se bude tomuto výročí věnovat ve světle historických i aktuálních událostí.

V sobotu 25. srpna vás živě dopoledne přeneseme na poutní místo Svatý Hostýn. V tento den se tam uskuteční tradiční pouť rodin a dětská pouť olomoucké arcidiecéze. Pokud můžete s dětmi na Hostýn osobně, pak je samozřejmě nejlepší okusit atmosféru pouti na vlastní kůži. A pokud nemůžete, pak je tady přímý přenos televize NOE od 10:15 hodin.

Pokud patříte mezi milovníky cestování a chcete se v létě trochu ochladit, vydejte se s námi v pořadu Outdoor Films do Patagonie. Hosty nového dílu, který vysíláme v sobotu 26. srpna večer, jsou Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová.

V pondělí 28. srpna se 95 let dožívá kněz, premonstrát Miloslav Fiala. U příležitosti tak požehnaného životního výročí s ním natočila rozhovor naše kolegyně Kateřina Roszová. Otec Fiala v něm vzpomíná na svoji cestu ke kněžství, své prožívání komunistické diktatury i svobodné nadechnutí po roce 1989. Vysíláme v den jeho narozenin ve 20:05 hodin.

Ve čtvrtek 31. srpna se svého úřadu diecézního biskupa ostravsko-opavské diecéze ujme nově jmenovaný biskup Martin David. Vy, diváci televize NOE, můžete být živě při tom, a to v přímém přenosu slavnostní bohoslužby ve čtvrtek 31. srpna.

Od pátku 1. do pondělí 4. září navštíví papež František Mongolsko. Televize NOE vám opět nabídne přenosy z této návštěvy i speciální Studio František, kterým vás provede otec Daniel Vícha.

A my se na vás s další Noemovou poštou budeme těšit v pátek 1. září večer. Můžete se těšit na představení nových pořadů, které na televizi NOE uvidíte od začátku měsíce září.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.