I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

I listopadová nabídka bude pestrá jako barvy podzimu...

V sobotu 4. listopadu vás v 9:00 hodin dopoledne vezmeme živě do Střediska sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí. Při mši svaté, kterou vám nabídneme v přímém přenosu, požehná biskup Martin David jejich zrekonstruovanou kapli.

Studenta gymnázia v Domažlicích Jana Herziga vesmír uchvátil už v jedenácti letech. Dnes se cíleně věnuje teoretické i praktické astronomii. Povídání s mladým mužem o poznávání vesmíru, je obrovskou inspirací nejen pro mladé. Nový díl pořadu Hlubinami vesmíru vysíláme také v sobotu, a to ve 20:05 hodin.

V dalším dílu pořadu S chutí přes práh půjdeme přes práh komunity Blahoslavenství v Dolanech u Olomouce. Všechny její členy spojuje spiritualita, která vedle křesťanských kořenů čerpá třeba i z židovské tradice. A z jejich kuchyně se můžete naučit třeba šabatový chléb nebo špenátové topinky. Premiéra v neděli 5. listopadu večer.

Dokument Zebra bez hřívy vás společně s českou expedicí zkušených zoologů zavede do Ugandy. Jejím cílem bude zjistit, zda zebra bezhřívá dokázala čelit obrovskému loveckému tlaku a přežít ve válkou zmítaném území až do současnosti a pokud ano, tak přispět k její záchraně. Vysíláme v premiéře v pondělí 6. listopadu v 18:10 hodin.

Lidé z cest – to je živě vysílaný pořad kněze Marka Orko Váchy, ve kterém si před kamerami povídá s lidmi, kteří nalezli svoji víru až v dospělosti. Hostem bude tentokrát mladá herečka Sarah Haváčová. Jak sama říká, Boha potkala na pouti do portugalské Fatimy a to jí změnilo život. Rozhovor vysíláme živě v pondělí 6. listopadu večer.

Italská komedie 100 metrů od ráje vypráví fiktivní příběh o tom, co by se stalo, kdyby na letní olympijské hry vypravil své družstvo také stát Vatikán. Pobavte se v sobotu 11. listopadu večer.

Koloběžka je originální dopravní prostředek, který dnes zažívá svoji renesanci. Veronika Jiříčková ji objevila během svých vysokoškolských studií. Odjakživa chtěla cestovat a poznávat nová místa a lidi. Po promoci, proto neváhala a na svoji první objevitelskou cestu skutečně vyrazila. A jak jinak než na koloběžce. Další premiérový díl dokumentu z cyklu Poutníci času uvidíte v neděli 12. listopadu dopoledne.

Ptačí migrace je úchvatný fenomén. Proč se někteří ptáci vydávají na dlouhé cesty? Čím se ptáci řídí a jak probíhají jejich často dlouhé výpravy? Mgr. Vojtěch Brlík z Ústavu biologie obratlovců Brno nám v novém dílu pořadu Výpravy do divočiny představí zajímavé výsledky výzkumu, mapky migrací, fotky a videa z terénu, nasazování sledovacích zařízení a mnohé jiné. V úterý 14. listopadu večer.

17. listopadu si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii. V tento den vám dopoledne nabídneme děkovnou mši svatou z kostela svatého Jakuba v Praze, a odpoledne ve 14 hodin uvidíte živě rozhovory z Národní třídy. Večer vám nabídneme dokument o Svaté Anežce, jejíž svatořečení je s listopadem 1989 neodmyslitelně spjato.

Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopad, si klade za cíl upozornit na problematiku nedonošených dětí, jejich nelehkého vstupu do života a zároveň připomenout úsilí zdravotníků i rodičů o záchranu jejich života. V sobotu 18. listopadu odpoledne vám přinese televize NOE mši svatou z baziliky na Vyšehradě, kde se k poděkování sejdou lékaři i rodiče těchto dětí.

Když tělo nemůže a únavou blázní, je čas na návštěvu Mariánských lázní. To není moje citace, to jsou slova Jožina, který se do lázní vydal spolu s Davidem Pavlíčkem v novém dílu pořadu Poletuchy. Vysíláme v premiéře v sobotu 18. listopadu večer.

Od 19. do 25. listopadu 2023 proběhne Týden modliteb za mládež. Církev se zvláště v těchto dnech modlí za mladé lidi, protože jsou velmi důležití a tvoří její živou součást. Tento týden je také přípravou na slavnost Krista Krále, která je 38. Světovým dnem mládeže. Televize NOE v tomto týdnu nabídne rozhovory s mladými z různých diecézí, mše svaté s mladými a také nedělní bohoslužbu ze setkání mládeže Biscup ve Fulneku. Večer o Slavnosti Ježíše Krista Krále odvysíláme záznam koncertu Scholy brněnské mládeže.

Červená středa, která letos připadá na středu 29. listopadu, chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Televize NOE se k této iniciativě připojí živě, a to vysíláním benefičního koncertu z kostela svatého Jiljí v Praze ve 20:00 hodin večer.

V pátek 1. prosince se významného životního výročí (70 let) dožívá Jiří Pavlica. Skvělý člověk a muzikant, který je s televizí NOE spjat od samého počátku, a to nejen svým pořadem Jak potkávat svět. Televize NOE v předvečer jeho výročí uvede ve čtvrtek 30. listopadu střihový pořad Večer s Jiřím Pavlicou.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.