I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Na Hromnice o hodinu více. Během hodiny Noemovy pošty jsme vás pozvali na následující pořady...

V sobotu 3. února, vám v 19:30 nabídneme premiéru krátkého dokumentu Charita Odry. Ve dvanácti minutách se dozvíte o neúnavném úsilí pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují a o rozmanitých službách, které Charita Odry nabízí. Od klubu pro maminky s dětmi až po pečovatelskou službu v celém širokém regionu.

Doktor Jiří Grygar i ve svých 87 letech neúnavně popularizuje astronomii. Přesvědčit se o tom můžete také zítra večer při novém dílu pořadu Hlubinami vesmíru.

Jana a Dan Urbanovi koupili Škodu 100 z roku 1969 a se svojí Barčou, jak tohle autíčko pojmenovali, si od roku 2016 už čtrnáct let plní své cestovatelské sny, díky kterým poznávají, jak dobře je u nás doma. Sledujte nový díl pořadu Poutníci času v neděli 4. února dopoledne.

V neděli 4. února dopoledne vám nabídneme mši svatou z farnosti Krásné Pole. A večer se můžete těšit na premiérový díl talkshow otce Mariána Pospěchy Dokořán. Tentokrát byla jeho milým hostem paní profesorka Helena Illnerová.

Modrotisk je tradiční technika potisku textilií, známá už 4 000 let. Kdysi byla modrotiskařská dílna snad v každém malém městečku. Dnes jsou v České republice v provozu pouze dvě dílny. I o tom si bude v novém dílu pořadu U NÁS povídat Magda Múčková se svými hosty. Premiéra ve čtvrtek 8. února večer.

V dokumentárním cyklu Můj chrám představujeme známé i méně známé osobnosti a chrámy, ke kterým mají svůj osobní vztah. V premiérové dílu vás Monika Marková, ředitelka hospice v Litoměřicích, zavede do kostela sv. Petra a Pavla v Žítěnicích. V premiéře v sobotu 10. února večer.

S chutí tentokrát vstoupíme přes práh kláštera či řeholního domu Marianum v Opavě. Jak dnes Dcery Božské lásky v Opavě žijí, čím slouží široké veřejnosti a co třeba rády vaří, s tím vás seznámí další díl nejen kulinářského pořadu S chutí přes práh. V neděli 11. února večer na NOE.

Blahoslavený Carlo Acutis byl mladý italský muž, který šířil lásku k Bohu skrze své webové stránky, a který zemřel na leukémii v pouhých 15 letech v pověsti svatosti. Je patronem mladých a internetu. A právě mladí lidé připravili hudební pásmo s názvem Ajťák Boží. My jsme je pro vás v kostele ve Štramberku natočili a v premiéře jej uvidíte v neděli 11. února večer.

Ve středu 14. února vstupujeme do doby postní. Budete se samozřejmě moci zúčastnit mše svaté Popeleční středy. A v době postní vám také v pátek a v neděli nabídneme možnost křížové cesty.

I v únoru vám nabídneme premiérové přednášky Noční univerzity. Například na začátku doby postní, na Popeleční středu, to bude večer přednáška otce Petra Karase s názvem Hlad a žízeň po spravedlnosti.

V hudebním pořadu Cvrlikání vám zpříjemní čtvrteční večer Saša Niklíčková. Saša je písničkářka, harmonikářka, textařka, překladatelka a autorka. Těší se na vás ve čtvrtek 15. února večer.

Jak se žilo Emilii Milerové vedle slavného manžela, otce legendární pohádkové figurky Krtečka a jak se žije této ženě dnes, kdy od svých šedesáti let energicky vyrazila po vlastní výtvarné cestě? O tom vypráví dokument Život podle Emily, který vám nabídneme v premiéře v sobotu 17. února odpoledne.

Tkaničky. Tak se jmenuje izraelské filmové drama o vztahu stárnoucího otce a jeho dospělého syna se speciálními potřebami. Gadi je „velké dítě“, mírně retardovaný mladík, nezdolný optimista s nakažlivým smíchem. Po matčině smrti se musí dočasně nastěhovat ke svému otci, který se jej celý život stranil. Film vysíláme v sobotu 17. února večer.

Štěpán Dvořák se neprezentuje jako závodník, kterým se ani nechce být.  Spíš se popisuje jako dobrodruh a extrémní vytrvalec, kdy se vlastními silami, hlavně běžecky, pohybuje po světě s foťákem v kapse, překonává vlastní rekordy i limity, prozkoumává nová místa a občas se účastní nějakého závodu. Nový díl pořadu Outdoor Films uvidíte v sobotu 24. února.

Mladý seminarista je nucen strávit noc v zájezdním hostinci „U tří Terezií“. Nemůže se ubránit otázce: proč právě tento název? Mladík následně prožije dobrodružnou cestu, jež ho přivede až k pramenům spirituality karmelitánského řádu. Celovečerní francouzský snímek s názvem U tří Terezií uvede televize NOE v premiéře v neděli 25. února večer.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.