I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Jaká velikonoční nadílka vás čeká na Tv Noe?

V pátek 5. dubna na vás čeká premiéra nového dílu dokumentu z cyklu Můj chrám. Psychoterapeutka Martina Vondrová vás vezme do svého milovaného poutního chrámu v Horní Polici.

V sobotu 6. dubna, vás v 10 hodin dopoledne přeneseme do Litoměřic, kde si připomínají 50. výročí úmrtí litoměřického biskupa Štěpána Trochty. Salesiánský biskup, který prošel nacistickým koncentrákem, si stejnou měrou vytrpěl také od komunistů. Zemřel na mozkovou mrtvici, doslova uřván k smrti komunistickým krajským církevním tajemníkem. My vám přineseme z Litoměřic mši svatou a po ní také rozhovory s pozvanými hosty.

Rozumíme médiím? To je název nového publicistického seriálu, kterým ve vysílání televize Noe provází David Klimeš, ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Tématem dalšího dílu, který vysíláme vždy v sobotu v podvečer, je Co je dobrá novinařina a jak ji poznat

O slavném seriálu The Chosen, který televize NOE začíná vysílat, už byla řeč v předchozím článku. První díl uvedeme v sobotu 6. dubna ve 20:05. A následně každou sobotu ve stejný čas. Pokud by někomu utekla premiéra, pak bude mít šanci vidět reprízu vždy v neděli od 17 hodin.

V novém dílu pořadu Hlubinami vesmíru se s brněnským geologem a astronomem Pavlem Gabzdylem se opět vypravíme k nejbližšímu kosmickému tělesu naší Země. Premiéra v sobotu 6. dubna ve 21 hodin.

Uteklo vám čtvrteční živé vysílání pořadu Jak potkávat svět? Jiří Pavlica si do něj pozval moderátorku Lucii Výbornou a hudebníka Pavla Helana. Určitě stojí za to se podívat na některou z repríz. Jenu vám nabízíme v neděli 7. dubna dopoledne.

Pořad S chutí přes práh navštívil v novém dílu brněnskou komunitu Učednic Božského Mistra. Umožní vám nahlédnout do jejich životů, ale také do jejich kuchyně. Premiéra v neděli 7. dubna večer.

Nad Mexikem, Spojenými státy a Kanadou proběhne 8. dubna večer úplné zatmění Slunce, nejdelší ve 21.století. A vy můžete být díky televizi NOE u toho! Ve speciálním živě vysílaném pořadu Hlubinami vesmíru vám od 20:00 hodin živě nabídneme záběry na tuto úžasnou podívanou a také zasvěcený komentář astronomky Ing. Hany Druckmüllerové.

Ve čtvrtek 11. dubna budete mít možnost pomáhat. Od 19:30 vás živě přeneseme do prostředí Betlémské kaple v Praze, kde proběhne již 19. ročník benefičního koncertu pro Nadační fond IMPULS na podporu psychoterapie pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

A ve stejný den večer vás v premiéře přivítá Magda Můčková u dalšího dílu pořadu U NÁS. Jejími hosty jsou manželé Adamcovi, jejich dcera Petra Dostálová, Dalibor Štrunc, a muzikanti, zpěváci i tanečníci souboru Troják z Valašské Bystřice.

Farníci z Vřesovic na Prostějovsku se rozhodli pomáhat Ukrajině. A to nejen finančně, ale konkrétními dary – materiální a potravinovou pomocí, které vybrali a také již několikrát odvezli na Ukrajinu. Při jedné takové cestě je také doprovázel štáb televize NOE. A o této pomoci si budeme povídat v pořadu Kulatý stůl, který vysíláme v pátek 12. dubna večer.

Hned dvě výjimečné slavnostní bohoslužby vám nabídneme v sobotu 13. dubna. Dopoledne v 10 hodin to bude mše svatá z olomoucké katedrály, kde bude uveden do úřadu nový olomoucký arcibiskup Josef Nuzík.

Odpoledne pak od 15 hodiny vás přeneseme do katedrály Božského Spasitele v Ostravě. Do ostravsko-opavské diecéze se totiž v dubnu vrátí pět zvonů zrekvírovaných za druhé světové války. V projektu Zvony míru pro Evropu je vrací Diecéze rottenbursko-stuttgartská. Biskup Martin David společně s německými hosty bude sloužit slavnostní mši svatou s žehnáním těchto zvonů.

Otec Marián Pospěcha vám pravidelně co 14 dnů v neděli večer přináší povídání se zajímavými hosty v pořadu Dokořán. Dubnovými hosty budou režisérka Olga Sommerová a psychiatr Radkin Honzák.

Svatý Ivo bývá nazývá prvním advokátem chudých. Je patronem francouzské Bretaně a právníků, také farářů, soustružníků, chudých, sirotků a opuštěných dětí. Toto a mnohem více o jeho životě se dozvíte v dokumentu Svatý Ivo, který televize NOE uvede v neděli 14. dubna večer.

Jaká je existence rostlin? Co víme či nevíme o jejich životě? Jsou rostliny komunikativní a jsou jejich skryté schopnosti překvapivé? Kam směřuje experimentální výzkum? Nový díl pořadu Výpravy do divočiny nabídne zajímavý rozhovor s botaničkou prof. Fatimou Cvrčkovou. V úterý 16. dubna večer živě na NOE.

Hana a Petr Ulrychovi a kapela Javory. To jsou legendy hudební scény, které není potřeba představovat. A tak jen dodáme, že nový díl pořadu Cvrlikání právě s nimi uvidíte na televizi NOE ve čtvrtek 18. dubna večer.

V předvečer Dne Země, který letos připadá na pondělí 22. dubna, odvysílá televize NOE premiéru velkého dokumentu s názvem Plastový oceán. Vypráví příběh novináře, který při pátrání po plejtváku obrovském objeví množství plastového odpadu plovoucího na hladině. Spojí proto síly s mezinárodním týmem výzkumníků a ekologickou aktivistkou, aby prozkoumali křehký stav oceánů.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.