I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

V měsíci květnu bude Tv Noe slavit 18. narozeniny. A k tomu patří bohatá nabídka našich pořadů:

Začal měsíc květen, a ten se mimo jiné vyznačuje i tím, že spousta snoubenců se rozhodne pro svatbu právě v měsíci květnu. A i my vás pozveme na jednu svatbu, a ne ledajakou. Nový díl seriálu The Chosen vás zavede na svatbu v Káni Galilejské. V premiéře v sobotu 4. května večer.

Utekla vám čtvrteční premiéra pořadu Jak potkávat svět? Jiří Pavlica pozval do Břevnovského kláštera profesora houslí Jiřího Fišera a jeho tři studenty a současně vítěze Akademie V. Hudečka. Na jednu z repríz se můžete podívat třeba tuto neděli 5. května dopoledne.

Televize NOE slaví své 18. narozeniny a chceme je oslavit společně s vámi. Začneme v neděli 5. května v našem studiu na Břve. Bude to setkání osobní i virtuální. Osobní s těmi, kteří přijdou do našeho studia a virtuální díky přenosu nedělní mše svaté, kterou bude v naší kapli Panny Marie Hvězdy evangelizace sloužit otec Leoš.

Štáb pořadu S chutí přes práh navštívil další komunitu. Tentokrát to byli misionáři obláti v Dolní Bělé. A protože to je komunita mezinárodní, tak i pokrmy, které tentokrát představí, budou tak trochu exotické. Sledujte premiéru v neděli 5. května večer.

Mezi postavy, které nejvýrazněji ovlivnily a předurčily duchovní, kulturní i sociální tvář dnešní Evropy, patří bezesporu i otec západního mnišství, svatý Benedikt z Nursie. Ale víte o něm něco více? Sledujte premiéru dokumentu o tomto světci, a to v neděli 5. května večer.

Ve středu 8. května slaví velkou slavnost v Nesvačilce. V tento den zde bude ve 14 hodin požehnána brněnským biskupem Pavlem Konzbulem nově dostavěná kaple Panny Marie Bolestné. A vy, diváci televize NOE, se díky přímému přenosu budete moci této slavnosti zúčastnit také.

8. května je také státní svátek, kdy si připomínáme konec Druhé světové války. Večer vám v tento den nabídneme film Síť svobody. Odehrává se na počátku Druhé světové války a vypráví o záslužné práci řeholnice Heleny Studlerové, která zachránila životy tisíců vězňů v nacistických koncentračních táborech.

Jízda králů je starobylý obyčej, od roku 2011 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ta ve Vlčnově je výjimečná, nejpopulárnější, a má za sebou přes několik set let tradice. Na tu letošní vás pozve Magda Múčková s její hosté v novém dílu pořadu U Nás ve čtvrtek 9. května.

10. května 2006, před 18 lety, jste na svých obrazovkách mohli poprvé naladit signál televize NOE. V tento den, tedy v pátek 10. května 2024, v poledne poděkujeme za 18 let při mši svaté. Večer pak máme pro vás, naše diváky, připraven přímý přenos benefičního koncertu s názvem Lepší oči pro NOE.

Dcery sv. Pavla (známé také jako paulínky), řeholní společenství povolané k evangelizaci prostřednictvím sdělovacích prostředků, působí v Česku už tři desetiletí. Nový dokument Stopy apoštola Pavla v srdci Evropy mapuje začátky paulínského díla u nás: výzvy, kterým sestry čelily, i to, co se jim za 30 let podařilo s Boží pomocí vybudovat. Premiéra v sobotu 11. května večer.

V neděli 12. května poděkujeme za 18 let televize NOE při mši svaté, kterou bude v kostele sv. Václava sloužit nový olomoucký arcibiskup Josef Nuzík. Večer vám pak nabídneme střihový pořad nazvaný Dospívání ve zpívání.

Svatojánské slavnosti NAVALIS jsou oslavou nejznámějšího českého světce a „Pražana“ svatého Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. V předvečer svátku Svatého Jana Nepomuckého se koná mše svatá, procesí a barokní vodní koncert na hladině Vltavy u Karlova mostu. I vy můžete být u toho živě, a to díky televizi NOE ve středu 15. května večer.

K další mimořádné bohoslužbě vás pozveme v sobotu 18. května dopoledne. Ve farnosti Ostrava – Zábřeh ji bude sloužit biskup Martin David a budou při ní požehnány nové varhany kostela Svatého Ducha.

V neděli 19. května budeme spolu s církví slavit Slavnost Seslání Ducha Svatého. Dopoledne to bude mší svatou v naší kapli, a večer vám nabídneme živě interaktivní pořad Letnice na NOE. Moderovat jej bude a těší se na vás otec Daniel Vícha.

Součástí letošní přehlídky církevních škol v Odrách byl také večer chval. Televize NOE jej zaznamenala a nabídneme vám jej ve středu 22. května večer.

Cestovatel, spisovatel a scénárista Arnošt Vašíček za desítky let pátrání po záhadách a tajemných jevech projel téměř celý svět včetně mnoha odlehlých koutů, obývaných primitivními etniky. To vše včetně ukázek z jeho filmů uvidíte v novém dílu pořadu Outdoor Films v sobotu 25. května večer.

Otec Marián Pospěcha a jeho hosté na vás čekají v měsíci květnu v premiérách pořadu Dokořán. V neděli 12. května to bude povídání s hudebníkem Ondřejem Rumlem a v neděli 26. května bude milým hostem herečka Tatjana Medvecká.

O letošních Velikonocích jsme v premiéře vysílali velký hraný dokument o nejznámějším irském světci svatém Patrikovi. Jeho reprízu nabídneme v neděli 26. května večer.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.