Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Svěcení kláštera, hudební festivaly a nové přenosy ze zahraničí. Prozkoumejte červnový program televize Noe.

Sestrám bosým karmelitkám byl po listopadu 89 vrácen klášter na Hradčanech. Rozhodly se však hledat vhodnější místo. Zakoupily bývalý statek v Drastech u Prahy, který svou polohou, rozlohou i tichem lépe splňuje podmínky pro jejich kontemplativní život. Na přestavbě celého areálu se sestry vydatně podílely vlastními silami, pomáhali i brigádníci a dárci. Nově byl vybudován kostel zasvěcený sv. Terezii z Avily. Vše připraveno na zítřejší slavnost, při níž budou sestry děkovat za Boží věrnost, ochranu a velkodušnost dobrodinců. Mši svatou se svěcením kostela a oltáře bude v přímém přenosu televize Noe v sobotu 8. června v 10:00 hodin slavit pražský arcibiskup Jan Graubner.

Seriál The Chosen pokračuje na televizi NOE i v červnu, a to jeho druhou řadou. Těšit se můžete po každém dílu také na komentář otce Libora Všetuly. V sobotu 8. června to bude díl nazvaný Viděl jsem tě.

Unikátní dokument Bábušky z Černobylu uvidíte také v sobotu večer. Třicet let po černobylské katastrofě se štáb filmařů vydává do uzavřené zóny, aby zdokumentoval život několika starých žen, které byly z oblasti násilně evakuovány, ale tajně se vrátily a žijí tam dodnes...

V neděli 9. června vám zcela mimořádně nabídneme mši svatou až ve 14 hodin, a to živě z piaristického chrámu Nalezení svatého kříže v Litomyšli. Tato mše svatá bude sloužena v rámci festivalu Smetanova Litomyšl a zazní při ní Korunovační mše od Wolfganga Amadea Mozarta, Sbory z Händelových oratorií a výběr z Biblických písní Antonína Dvořáka. Mši svatou bude sloužit pražský arcibiskup Jan Graubner.

Každých 14 dní vám v neděli večer nabízíme pořad Dokořán – talkshow otce Mariána Pospěchy se zajímavými hosty. V červnu vám nabídneme povídání s hudebníkem Michaelem Kocábem a cestovatelem a spisovatelem Jiřím Kolbabou. Premiéra v neděli 9. června večer.

Aby se francouzští vojáci vyrovnali s hrůzou zákopů během 1. světové války, často se uchýlili k modlitbám. Objevte archivy a dojemná svědectví o víře hrdinů prostřednictvím jedné z nejničivějších tragédií historie. Premiéra dokumentu Bože, přijď mi na pomoc! Vojáci 1. světové války, je pro vás připravena na neděli 9. června ve 22:20 hodin.

Danica Olexová celé čtvrtstoletí působila jako dobrovolnice i jako profesionál v Jihoafrické republice, Ugandě, Etiopii a Keni, kde pět let pracovala a žila. V jižní Africe dostala jméno Kukhanya, což v překladu znamená "Žena plná světla". Její úspěšnou životní pouť završila v roce 2019 tragédie – havárie etiopského letadla v její milované Africe. Premiéru dokumentu Danica a její příběhy nabídne televize NOE v pondělí 10. června ve 21:05 hodin.

Madagaskar je ostrov s mnoha exotickými zvířecími druhy, kteří se zde vyvinuli vlivem izolace. Jací jsou lemurové? Pojďme společně s naším hostem dr. Stanislavem Lhotou alespoň trošičku nahlédnou do zajímavého výzkumu, a to v živě vysílaném pořadu Výpravy do divočiny, v úterý 11. června večer.

Folklorní pořad Magdy Múčkové U NÁS většinou natáčíme ve studiu televize NOE. Ale jednou za čas máme možnost za folkorními soubory vyjet a natočit je u nich doma. Sledujte ve čtvrtek 13. června nový díl natočený na plzeňsku se souborem Mladí Plzeňáci.

Benefiční koncerty se staly nedílnou součástí programu televize NOE. A tak jsme rádi, že vás můžeme v sobotu 15. června pozvat do Uherského Hradiště, kde se na Kolejním náměstí bude konat Koncert, který pomáhá. Koncert je uspořádán ve spolupráci s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek, pro který bude uspořádána sbírka skrze dárcovské DMS zprávy. Tak sledujte a pomáhejte!

Mezinárodní cena Trebbia je každoročně od roku 2000 předána laureátům z mnoha zemí světa za tvůrčí činnost, za podporu kultury a umění, za přínos k dialogu národních kultur a za celoživotní dílo. Záznam slavnostního galavečera vám nabídneme v neděli 16. června večer.

Hudební pořad Cvrlikání vám v červnu nabídne setkání s legendou, fenomenálním kytaristou Štěpánem Rakem. Na povídání o jeho nevšedním životním osudu a samozřejmě o hudbě se můžete těšit ve čtvrtek 20. června večer.

Lukáš Jasenský je český horolezec, instruktor, dobrodruh, cestovatel, fotograf a speaker v jedné osobě. Z malebného Uherského Brodu jeho cesty startují do hor celého světa. Zajímavé povídání a ukázky z filmů na vás čekají v novém dílu pořadu Outdoor Films v sobotu 22. června večer.

V pondělí 24. června vám přineseme další mimořádný duchovní přenos. Poprvé se propojíme s mariánským poutním místem Medžugorje a odpoledne vám odtud přineseme modlitbu růžence a mši svatou.

V pořadu Klapka s... vám pravidelně představujeme zajímavé osobnosti neprofesionálního filmu a jejich tvorbu. Hostem Petra Barana v červnovém dílu je filmařka Jana Hnilicová.

Poslední červnový víkend je svátkem milovníků folkloru. Ve Strážnici se totiž koná už 79. ročník Mezinárodního folklorního festivalu, a kamery televize NOE i tentokrát budou u toho. V přímých přenosech uvidíte slavnostní zahájení i zakončení festivalu, sobotní večerní program, a chybět nebude ani živý přenos populární soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku.

Nahlédněte také do našeho archivu:

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.