I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Programové tipy z pořadu Noemova pošta v měsíci lednu.

Aktualizováno o programové změny od pondělí 23. do středy 25. ledna.

Ve čtvrtek 6. ledna ve 21.35 nabídneme v pořadu Jak to vidí… rozhovor Ireny Pulicarové s jedním z prezidentských kandidátů Pavlem Fischerem.

Už třetí hudební setkání Pavla Helana s jeho ukrajinskými hosty vysíláme živě v sobotu 7. ledna od 20.00 hodin. Pořad se jmenuje Přejeme si mír, a na začátku roku 2023 tak chceme vyjádřit společnou touhu po míru na Ukrajině.

Vědec z Karlovy Univerzity, docent Günter Kletetchka, poutavě vypráví nejen o svém angažmá v USA, ale především o magnetických skutečnostech na Zemi. To vše v novém dílu pořadu Hlubinami vesmíru, který v premiéře vysíláme v sobotu 7. ledna ve 21.30 hodin.

Po poutavém vyprávění o vesmíru se můžete ještě těšit na oblíbený pořad o dobré muzice Mezi pražci, měsíční magazín vysíláme ve 22.15. O čem bude tentokrát, prozradí jeho moderátor Honza Žamboch.

V neděli 8. ledna vás v 10.30 přeneseme do Dolní Lutyně, kde pro vás bude ve své farnosti sloužit mši svatou otec Marián Pospěcha. Na obrazovce jej uvidíte také večer, kdy pro vás připravil další ze zajímavých rozhovorů. Do pořadu Dokořán tentokrát přijal pozvání předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Miloš Vystrčil. V premiéře ve 20.25.

Utekl vám během Vánoc živě vysílaný vánoční koncert Scholy brněnské mládeže? Pak vám jej v neděli 8. ledna večer nabízíme v repríze!

V úterý 10. ledna, v týdnu prezidentských voleb, vám večer mimořádně nabídneme živě vysílaný Kulatý stůl. S pozvanými hosty v něm budeme diskutovat právě na téma prezidentského úřadu a nad výzvami, které na nového prezidenta čekají.

Na otce Daniela Víchu se můžete těšit nejen v pořadu Buon giorno s Františkem, ale jednou měsíčně také v pořadu Nebojte se. Lednový díl vysíláme ve středu 11. ledna ve 20.05 večer.

Lednový pořad U NÁS má podtitul Nezvedený syn. Tak se totiž jmenuje v pořadí už třetí film z cyklu Vandrovali hudci. Spolu s Magdou Múčkovou jej představí členové produkčního týmu. V premiéře ve čtvrtek 12. ledna ve 20.30.

Páteční Kulaté stoly nabídnou v lednu opět témata k diskusi: v pátek 13. ledna si připomeneme oběť Jana Palacha, a v pátek 20. ledna bude probírat Týden modliteb za jednotu křesťanů.

V sobotu 14. ledna večer odvysíláme premiéru pořadu Dobrodružství před kamerou, která vás vtáhne do Japonska. Ve snímku íránského filmaře prožijeme tsunami spojené s havárií jaderné elektrárny Fukušima.

V neděli 15. ledna přineseme dopoledne v 10.30 mši svatou z domovské farnosti otce Leoše v Ostravě-Heřmanicích z kostela svatého Marka. Odpoledne v 15.30 se pak můžete těšit, protože ze stejného místa nabídneme živě koncert dětského sboru Ondrášek z Nového Jičína.

Je zajímavé, že na počátku většiny velkých křesťanských děl je duchovní pár: Svatý Jan od Kříže a svatá Terezie z Avily, svatý František z Assisi a svatá Klára a mnoho dalších. V neděli 15. ledna večer odvysíláme premiéru španělského dokumentu Duchovní páry.

V pondělí 16. ledna vám poprvé představíme živě nový pořad. Má netradiční název Sním s Ním. Budeme v něm diskutovat o aktuálním průběhu synodálního procesu. Prvními hosty jsou brněnský biskup Pavel Konzbul a mediální analytik Jiří Zajíc.

Pozveme vás také k lednovému dílu pořadu Cvrlikání. Ve čtvrtek 19. ledna večer živě zahraje zpěvačka, skladatelka a textařka Martina Trchová.

Pokud vám během vánočních svátků utekl dokument o řádové sestře Clare Crockett s názvem Všechno nebo nic, pak si nenechejte ujít jeho reprízu v neděli 22. ledna večer.

Upozorňujeme také na aktuální programové změny s ohledem na volbu hlavy státu.

23. ledna ve 20:30 vás zveme k mimořádně připravenému Kulatému stolu. Druhé kolo prezidentských voleb proti sobě staví dva kandidáty: Petra Pavla a Andreje Babiše. Jaká témata vstupují do rozhodujícího kola nového prezidenta naší země? Jak rozpoznat v kampani pravdu od lži? Moderátorka Kateřina Rózsová se bude ptát novináře Daniela Rause, sociologa Martina Kratochvíla a kněze Tomáše Halíka.

V úterý 24. ledna ve 20.25 přineseme další rozhovor Ireny Pulicarové s Pavlem Fischerem Jak to vidí 2. Z tohoto důvodu dojde k posunu premiérového dílu pořadu Klapka s Jitkou Havlovou na 21.30.

Ve středu 25. ledna na svátek Obrácení sv. Pavla jsme aktuálně zařadili do vysílání v 17.30 přímý přenos nešpor z Vatikánu z baziliky svatého Pavla za hradbami na zakončení týdne modliteb za jednotu křesťanů.

Poslední čtvrtek v měsíci lednu večer nabídneme nejen mladším divákům záznam loňského slovenského evangelizačního projektu Godzone Tour s podtitulem Nevzdávaj to.

Další nový dokument je připraven na neděli 29. ledna večer. Seznámí vás s významnou osobností církevních dějin, svatým Řehořem Velikým.

A na konci měsíce ledna vám živě nabídneme další apoštolskou cestu papeže Františka. Svatý otec se vydá do Afriky, konkrétně do Konga a Jižního Súdánu. Televize Noe vám nabídne všechny přenosy z této cesty a připravujeme také speciální Studio František.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.