I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Co pro vás připravujeme v červnu? Prozkoumejte programovou nabídku Tv Noe.

Nový díl pořadu Hlubinami vesmíru čeká v sobotu 3. června na příznivce astronomie. Budeme v něm pokračovat v besedě s dr. Markem Skarkou, tentokrát o exoplanetách.

Dva mladí lidé - Američan a Češka - natočili netradiční dokument o jejich vztahu na dálku v době pandemie. Premiéru dokumentu Láska za časů korony uvidíte na televizi NOE v sobotu 3. června ve 21:45 hodin.

Ve Slavkově u Brna slaví 700. výročí první zmínky o místním kostele sv. Jakuba. Slavnostní bohoslužbu z tohoto chrámu vám přineseme v přímém přenosu v neděli 4. června v obvyklém čase v 10:30 hodin.

Kateřina Rýznarová a Pavel Sršeň vás už podruhé vezmou v pořadu S chutí přes práh do některé z řeholních komunit v naší zemi. Tentokrát překročili práh komunity bratří Společnosti sv. Vincenta de Paul v Dobrušce a navštívili nejen jejich kuchyni. V premiéře v neděli 4. června ve 20:05 hodin.

Nepokradeš. Sedmé přikázání Desatera se stalo námětem dalšího filmu ze slavného polského cyklu Dekalog. Variace na sedmé přikázání zasvěcuje diváky do jedné výjimečné rodinné situace. Uvidíte také v neděli 4. června večer.

Svědectví o mučednících z Córdoby podávaná prostřednictvím míst celého Španělska a skrze různé historické a společenské události během arabské okupace Pyrenejského poloostrova. To je nový španělský dokument Mozárabové: Zapomenuté dědictví. Televize NOE vám jej v premiéře nabídne v pondělí 5. června večer.

Komunita bosých karmelitek se kvůli hluku a malému prostoru rozhodla vyměnit prominentní adresu v centru Prahy na Hradčanském náměstí za zanedbanou osadu, kde může být blíž přírodě i lidem. Budovaný areál v Drastech na Praze-Východ bude sloužit nejen karmelitkám, ale i všem příchozím, kteří si přijedou odpočinout a načerpat síly. Podpořit je v jejich budování můžete i vy při benefičním koncertu Hradišťanu, který vám přineseme živě 6. června večer z Břevnovského kláštera.

Válka, mír a naše zodpovědnost – to je aktuální téma, které vám živě nabídne Kulatý stůl v pátek 9. června večer. Na další pátky pak máme připraveny témata – Boromejky slaví 30 let od navrácení nemocnice, a téma Co nás naučila škola?.

V novém dílu pořadu Dobrodružství před kamerou tentokrát uvidíte film Našeptávač Nahanni. Aby se čtyři mladí horolezci dostali k vysněné hoře na dalekém kanadském severu, budou muset čelit nebezpečím řeky Nahanni během měsíce úplné samoty. Uvidíte v sobotu 10. června večer.

Na měsíc červen má otec Marián Pospěcha připraveny nové díly pořadu Dokořán. Povídat si v nich bude například s mladým klavíristou Matyášem Novákem nebo bývalým ministrem kultury Danielem Hermanem.

Do nového dílu pořadu Výpravy do divočiny přijal pozvání prof. Josef Bryja, který se v Ústavu biologie obratlovců AV ČR zabývá malými živočichy a účastnil se expedic za jejich zkoumáním také do Afriky. Sledujte zajímavé povídání v úterý 13. června večer na NOE.

Nové přednášky vám ve středeční večery nabídne také Noční univerzita. Bude mezi nimi třeba přednáška pedagoga a vynikajícího fotografa Jindřicha Štreita na téma Ze tmy do světla. Tu vám nabídneme ve středu 14. června večer.

Český folkový písničkář Zdeněk Vřešťál je dalším hostem živě vysílaného pořadu Cvrlikání, které na televizi NOE uvidíte ve čtvrtek 15. června.

Utekl vám na velikonoční pondělí vysílaný Benefiční koncert pro Marys Meals? Pusťte si televizi NOE ve čtvrtek 22. června večer, kdy vám nabídneme jeho reprízu!

Od pátku 23. do neděle 25. června jedeme do Strážnice, kde se koná další ročník jedinečného Mezinárodního folklorního festivalu. Diváci televize NOE se mohou těšit na živé vstupy z festivalu, mnoho živě vysílaných foklorních vystoupení včetně legendární soutěže ve verbuňku.

A v neděli 25. června vás navíc vezmeme na mši svatou do kostela v Moravské Nové Vsi. Tento kostel byl, jak si jistě vzpomínáte, zasažen a poškozen tornádem (můžete si připomenout v loňském pořadu Za obzorem: https://www.tvnoe.cz/porad/34998-za-obzorem-tornado-na-jizni-morave-rok-pote ).

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.