I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Po prázdninách se můžete těšit např. na tyto pořady:

V sobotu 2. září, vás v 10 hodin dopoledne živě přeneseme do Koclířova. V přímém přenosu mše svaté, při níž bude posvěcena capelinha, tedy přesná kopie kaple z portugalské Fatimy. Ta je postavena na místě, kde se třem dětem zjevovala v roce 1917 Panna Maria.

Papež František se vydal na další zahraniční apoštolskou cestu, tentokrát do Mongolska. Tu můžete od soboty do pondělí sledovat na televizi NOE. Většinu přenosů uvidíte vzhledem k velkému časovému posunu ze záznamu, ale například nedělní mše svatá bude vysílána živě. Připraveno je pro vás v sobotu večer i speciální Studio František.

Od září vám jednou měsíčně nabídneme pořad Hlubinami vesmíru. Host nového dílu přijel až z německých Drážďan, kde se věnuje své výzkumné práci. Je jím doktorka Kateřina Falk. Vysíláme v sobotu 2. září ve 21:05 hodin.

Dokumentární cyklus Poutníci času vám jednou za 14 dní představuje zajímavé a inspirativní osobnosti. V novém dílu, který vysíláme v neděli 3. září dopoledne, to bude ruský umělec a aktivista, žijící v Česku, Anton Litvin.

Třináctiletá tvrdohlavá Amélie se léčí na speciální klinice v horách. Amélie s pobytem nesouhlasí, a tak se rozhodne utéct. Při hledání úkrytu v horách naráží na podivného chlapce jménem Bart, který jí zachrání život. Když se Bart dozví o Améliině nemoci, řekne jí o prastaré tradici, který spočívá v zapalování ohňů na vrcholcích hor. Ohně v tyrolských Alpách jsou údajně zázračné a pomáhají léčit nemocné lidi i zvířata. Oba se vydávají na dobrodružnou cestu naděje a opravdového přátelství. Premiéru filmu Zázrak v horách uvidíte v neděli 3. září večer.

Novým pořadem se po dvou letech vrací na obrazovky televize Noe kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut Marek Orko Vácha, a to opět jako autor i moderátor. Tentokrát budou jeho hosty lidé, kteří našli svoji křesťanskou víru až v dospělém věku. Jak říká, konvertitů je dnes tolik, že začínají tvořit jádro katolické církve. Hostem prvního dílu je paliativní lékařka MUDr. Denisa Mlčochová. Pořad Lidé z cest vysíláme živě v pondělí 4. září večer.

Dokument Nicu je příběhem chlapce a jeho cesty k sebepoznání, dospělosti a zrání v rigidním a odcizeném prostředí na předměstí Kišiněva v Moldavsku. Zároveň je dojemnou charakterovou studií věnovanou mladému muži, který vyrůstal v hrozivě drsném sociálním a kulturním prostředí. Premiéra na televizi NOE v úterý 5. září večer.

Do pořadu Jak potkávat svět, který moderuje Jiří Pavlica, si zve zajímavé kolegy a soubory z muzikantského světa. Tentokrát nemusel sáhnout daleko, protože jeho hostem je kapela Hradišťan, v jejímž čele je Jura Pavlica už od roku 1978. Udělejte si příjemný večer s Hradišťanem na NOE ve čtvrtek 7. září večer!

Kolegové z pražské redakce pro vás na zářijové Kulaté stoly připravili tato témata: v pátek 8. září téma Co nás naučila škola?. 15. září bude téma Novinářem dnes. V pátek 22. září se ohlédneme za setkáním mládeže v Lisabonu. A 29. září se budeme věnovat velkým osobnostem dějin.

Setkání hornických měst a obcí v Ostravě se zúčastní zástupci sedmi desítek spolků a měst z celé republiky i hosté ze Slovenska a Polska. Hlavní program začne mší svatou v ostravské katedrále za účasti horníků v tradičních krojích a s hornickými prapory. Televize Noe ji bude vysílat živě, a to v sobotu 9. září dopoledne.

Hraný španělský dokument Vroucí srdce vypráví příběh Lupe Valdés, úspěšné spisovatelky, která se kvůli inspiraci pro svou novou knihu vydává po stopách zjevení Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. S pomocí Maríe, expertky na záhady, objevuje Lupe poselství svaté Markéty Marie Alacoque a postupně se tak seznamuje s bohatou historií úcty k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu. Premiéru dokumentu nabídneme v sobotu 9. září večer.

V novém dílu pořadu S chutí přes práh se jeho protagonisté vydávají ke školským sestrám sv. Františka v Hoješíně. Nahlédli třeba do pokojíku sr. Elišky Pretschnerové, jejíž proces blahořečení běží, podívali se na zámecký zvon, ale samozřejmě se naučili vařit další dva pokrmy, které se v klášterech připravují. A naučí to i vás, a to v neděli 10. září večer.

70 let v plné kráse. Pod tímto názvem se uskutečnil slavnostní koncert k 70. výročí založení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Televize NOE jej pro vás v multifunkční hale GONG zaznamenala, a odvysílá jej v neděli 10. září večer.

Matěj Číp z Hodslavic na Novojičínsku v září nastoupí na jednu z nejprestižnějších hudebních škol na světě, Berklee College of Music v New Yorku. Podařilo se mu to přitom s hudebním nástrojem pro Američany zcela neznámým, cimbálem. Magda Múčková si jej pozvala do nového dílu pořadu U Nás, který jsme s Matějem předtočili, a vysíláme jej ve čtvrtek 14. září večer.

Otec Daniel Vícha se v září vrátí nejen s pořadem Buon Giorno s Františkem, ale také v pořadu Nebojte se. Tento živě vysílaný pořad chce jeho prostřednictvím odpovídat na jakékoli vaše otázky týkající se víry. Sledovat jej můžete ve středu 20. září večer.

Papež František se na konci září zúčastní ve francouzském Marseille závěrečného zasedání ekumenického a mezináboženského festivalu zemí sousedících se Středozemním mořem. I vy můžete být při tom díky přímým přenosům televize NOE v pátek a sobotu 22. a 23. září.

David Pavlíček a jeho kamarád Jožin přicházejí od září s novými díly pořadu Poletuchy. První město, které společně navštíví, bude jihočeský Tábor. Premiéra nového dílu Poletuch v sobotu 23. září večer.

Přesah. Tak se jmenuje nový kulturní magazín televize NOE. Jeho moderátor a průvodce Jakub Šmíd vám v něm představí zajímavé osobnosti, novinky a akce z nejrůznějších oblastí kultury. První Přesah vysíláme v pondělí 25. září večer.

Papež František oznámil, že práci příštího shromáždění synody římskokatolické církve bude předcházet ekumenická modlitební vigilie, která se uskuteční v sobotu 30. září 2023 na Svatopetrském náměstí v Římě. I vy se můžete připojit k tomuto společenství modlitby díky přímému přenosu televize NOE.

Poslední pozvánka je na mimořádný hudební zážitek. V neděli 1. října v podvečer vás televize NOE živě přenese na Velehrad. V místní bazilice se v provedení Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín uskuteční Slavnostní koncert k připomínce 100. výročí úmrtí arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, jehož jméno je s Velehradem neodmyslitelně spjato a který je tam i pohřben.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.