I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

13. 6. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 13.6.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Generální audience papeže Františka

Během středeční generální audience papež František ostře kritizoval potraty. Pozdravil polské poutníky a podpořil pochody pro život, které probíhaly v Polsku o uplynulém víkendu.


Vatikánský dokument o gendru

Církev potřebuje jasně formulovaný dokument o genderu. Prosili o to biskupové při návštěvách Vatikánu, stejně jako rodiče a katoličtí vychovatelé v různých zemích světa. Proto Kongregace pro katolickou výchovu vydala dokument. nazvaný “Jako muže a ženu je stvořil”.


Relikvie světců v Košicích

V košické katedrále řeckokatolické eparchie, v chrámu Narození přesvaté Bohorodičky jsou vystaveny relikvie svatých. V zapůjčeném relikviáři se nacházejí ostatky 124 světců.


Rozloučení s Jiřím Stránským

Kulturní veřejnost se v pražském týnském chrámu naposledy rozloučila se spisovatelem Jiřím Stránským. Mukl, básník, laskavý rebel, ale především rovný člověk zemřel 29.května ve věku 88 let.


Filmový festival v Uherském Brodě

V Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě proběhla již po 22. přehlídka muzejních filmů s názvem Musaionfilm. Tato filmová přehlídka s mezinárodním přesahem byla doplněna o diskuzi nad prezentovanými filmy.


Nové CD skupiny Rytmig

Minulý týden proběhlo v komunitním centru sv. Prokopa v Praze Stodůlkách žehnání druhého CD scholy Rytmig s názvem Dobrá zpráva. Rytmig působí v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze a doprovází studentské mše svaté.


Odpustil nepřátelům

Nedaleko domu Pringantha Jayakodyho bylo sebevražedným útočníkem zabito 150 lidí. Jeho manželka a syn se během teroristického útoku účastnili velikonoční mše svaté ve farnosti sv. Sebastiana v Negombu na Srí Lance.

Z DIÁŘE


Praha, 15. června

Svátek sv. Víta

Mši svatou k svátku sv. Víta bude v pražské katedrále celebrovat kardinál Dominik Duka. Významným osobnostem udělí Zlatou svatovojtěšskou medaili a předá papežský řád sv. Řehoře Velikého.


Litoměřice, 15. června

Běh pro hospic

Běh pro hospic svatého Štěpána v Litoměřicích má půlkilometrovou trať pro nejmenší děti a tři nebo 11 kilometrů pro dospělé. Kdo nechce sám běžet, může některého z běžců podpořit jako ambasador.


Hora Matky Boží, 15. června

Orelská pouť

Čtvrtý ročník orelské pouti na Hoře Matky Boží u Králík pořádá společně  Orlická a Brynychova župa. Mše svatá bude v poutním kostele, na odpoledne je připraven sportovní a kulturní program.


Tuchoměřice, 16. června

Svátek sv. Víta

Svatovítské oslavy v Tuchoměřicích začnou poutní mší svatou. Odpoledne budou komentované prohlídky kláštera, divadelní představení a koncert, bude i výstava dětských prací a kulinářský festival.  


Hukvaldy, 16. června

Mladý Janáček

Program na Hukvaldech nabídne procházku po Janáčkových stopách, kreslení u Lišky Bystroušky i skladatelovy vzpomínky na dětství. Navečer zahraje orchestr mladých tance našich a evropských mistrů.


České Budějovice, 20. června

Koncert v klášteře

V rámci projektu Křesťanské Povltaví zazní v Českých Budějovicích hudba Johana Sebastiana Bacha, Caesara Francka a dalších mistrů. Zpívat bude sopranistka Kateřina Falcníková a na varhany hrát Marie Zahrádková.


Praha, 21. června

Výročí popravy 27 českých pánů

Pietní shromáždění k výročí popravy 27 českých pánů v roce 1620 začne na Staroměstském náměstí v chrámu sv. Mikuláše. Bude pokračovat u desky se jmény popravených na Staroměstské radnici.


Hradec Králové, do 27. června

Josef Štemberka, kněz a vlastenec

Výstava ke 150. výročí narození rodáka z Pecky a posledního lidického faráře P. Josefa Štemberky je k vidění na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Koná se pod záštitou biskupa Jana Vokála.Reportáže Rome reports:

Pope strongly denounces abortion during General Audience

New Vatican document on gender ideology: The "neuter" is a utopia

This man forgives terrorists who killed his wife in Sri Lankan attacks

Zpravodajství

Premiéra: 13.6.2019

Výroba: 2019