Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Jak potkávat svět

s Janem a Liselotte Rokytovými

Zábava

Premiéra: 6.12.2012

Výroba: 2012

Pozvání Jiřího Pavlici přijali Jan Rokyta jun. se svojí ženou Liselotte.

Jan Rokyta jun.

studoval hru na cimbál u Ludmily Dadákové na Kozervatóriu v Bratislavě a hru na zobcovou flétnu u Waltera van Hauweho a Paula Leenhoutse na Sweelinck-Conservatoriu v Amsterdamu. Svou kariéru zahájil v cimbálové muzice TECHNIK Ostrava, založené v roce 1958 jeho otcem Janem Rokytou seniorem, se kterou spolupracuje dodnes. Byl stálým hostem BROLNu a OĽUNu. V oblasti soudobé vážné hudby spolupracoval Jan Rokyta se Symfonickým orchestrem bratislavského rozhlasu a později v Nizozemí s řadou uměleckých souborů (Schönberg ensemble, Nederlands Blazers ensemble, Het Nieuw ensemble a Het Prometheus ensemble z Belgie). V poslední době je rovněž častým hostem symfonických a komorních orchestru v Německu a Rakousku.

V oblasti světového folklóru získal Jan Rokyta bohaté zkušenosti v orchestru Mezinárodního folklórního divadla v Amsterdamu. A spolupracoval také se židovskou zpěvačkou Shurou Lipovsky.

Spolu s manželkou Liselotte vytvořil Jan Rokyta netradiční nástrojové spojení Panovy flétny a cimbálu. Jejich koncertní program obsahuje jak folklórní hudbu východní Evropy, tak i transkripce a původní skladby pro Panovu flétnu a cimbál.

V pořadu vystoupí také jejich děti desetiletá dcera Danka, která zahraje na klavír a sedmiletý syn Yannick, který zazpívá.

Zábava

Premiéra: 6.12.2012

Výroba: 2012