I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Quanti Minoris na Mohelnickém dostavníku 2012

Hudba - ostatní

Premiéra: 29.4.2013

Výroba: 2013

Žánrově lze Quanti Minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny. Za nejvýstižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“.

Repertoár Q.M. tvoří, kromě vlastní tvorby, většinou zhudebněná poezie středověkých autorů (anonymních, ale i známých jako např. F. Villon).  Hudba je vlastní a je pouze inspirována hudbou z období 13. - 17. století. Pro podpoření autentické  atmosféry jsou místy použity skladby nebo části skladeb mistrů tohoto období a to jak anonymních, tak známých, např. John Dowland, M. Praetorius, J.S. Bach apod.

Melodická linka s nosným středověkým prvkem za použití replik historických nástrojů je přepasírována přes rockový základ. Výsledkem je sice stylově hůře zařaditelný hudební směr, ale o to je zajímavější svojí barevností zvukovou (gemshorn, šalmaj, křivý roh, zobcové flétny, píšťala s měchuřinou, chalumeau, příčná flétna, loutna, kvinterna, viola da gamba-alt.), ale i rytmickou  ( kromě tradičních 4/4,  3/4   nebo 6/8,   tak i méně používaných 10/8, místy 7/8, 5/8, 7/4, 9/4  a jiné …veselé… ).  Tato hudba zapadne stejně dobře do prostředí hradů a zámků, tak i na pódia folkových, rockových, ale i etno a worldmusic festivalů, nebo do prostor malých klubů.

Hudba - ostatní

Premiéra: 29.4.2013

Výroba: 2013