I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Cesta k andělům

Radim Ucháč - prezident Hnutí pro život ČR

Publicistika

Premiéra: 8.6.2013

Výroba: 2013

V talkshow moderátora Otakára Schmidta a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům - v televizi NOE je tentokrát hostem:

Radim Ucháč, president největší české pro-life organizace. Česky - Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) je neziskové občanské sdružení působící v České republice.

Hnutí pro-life, hnutí za právo na život (right-to-life movement) či hnutí pro život (pro-life movement) je souhrnné označení pro stoupence a iniciativy na „ochranu lidského života od početí po přirozenou smrt“. Další témata, která organizace pro-life prosazují, jsou: ochrana tradiční rodiny a nesouhlas se sňatky homosexuálů, odpor proti antikoncepci, prosazování přirozeného plánování rodičovství a odmítání trestu smrti a válek.

Činnost hnutí zahrnuje protestní a nátlakové akce a politický lobbying, vzdělávací a osvětové akce i rozsáhlé sociální programy na poskytování, podporu a propagaci pomoci matkám v nouzi, adopčních programů či paliativní péče.

Největšími světovými pro-life organizacemi jsou International Right to Life Federation a Human Life International, největší českou pak Hnutí Pro život ČR.

Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) také provozuje poradnu Aqua vitae pro ženy v tísni i s telefonní linkou zdarma a pořádá přednášky pro školy a zájmové organizace. HPŽ ČR pomáhá organizovat modlitební akce před nemocnicemi, podílí se na pořádání české části celosvětové „kruciáty za záchranu nenarozených dětí“ a od roku 2001 organizuje Pražský pochod pro život. Sdružení představuje konzervativně katolický názorový proud. Hnutí vydalo český překlad knihy Terapie homosexuality od křesťanského psychologa Gerarda J. M. van den Aardwega.

Publicistika

Premiéra: 8.6.2013

Výroba: 2013