Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Na pořadu rodina

Děti na zemi i v nebi

Publicistika

Premiéra: 26.11.2013

Výroba: 2013

Pod tímto názvem mohou diváci sledovat pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Je koncipován jako setkání dvou rodin, které mezi sebou hovoří o rodinném životě. Základním rysem pořadu je představovat rodinný život jako primární životní hodnotu. Bez rodinného života se společnost rozpadá a posouvá k chaosu, kde základní pozitivní skutečnosti přestávají mít prioritu a do popředí se dostávají tzv. liberální postoje k manželství, výchově, partnerství a k životu vůbec a tradiční rodina se odsouvá na vedlejší kolej.

Listopadové téma bude poněkud smutnějšího rázu. Dotkneme se smrti v rodině. Manželé Zajíčkovi si tentokráte pozvali pár, který má za sebou trpkou zkušenost úmrtí vlastního dítěte. O tom, jak se s tím vyrovnali, co jim pomohlo a jak dokázali kráčet dál, si budeme povídat v 5. dílu Na pořadu rodina, který nese název Děti na zemi i v nebi.

Společně s moderátorem pořadu Janem Špilarem, který je kadeřníkem, jáhnem a auditorem církevního soudu v Brně v jedné osobě, navštívíme rodinu Zajíčkových z Ostravy. Budou si povídat s jejich hosty - manžely Skřičkovými a možná odpoví i na otázky, které trápí vás.

Můžete si vzájemně odpovědět na otázky k danému tématu:

Jak se navzájem podporujete v těžkých chvílích?

Považujeme vzniklý lidský život za nedotknutelný, a proč?

Smrt je součástí života, nevytěňujeme ji? Známe přání svých blízkých ohledně způsobu pohřbu?

Publicistika

Premiéra: 26.11.2013

Výroba: 2013