Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Cesta k andělům

Marie Retková - moderátorka

Publicistika

Premiéra: 11.1.2014

Výroba: 2014

V talkshow moderátora Otakára Schmidta a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům - v televizi NOE je tentokrát hostem Marie Retková – moderátorka.

Oblíbená hlasatelka Marie Retková (roz. Šípová - 1956) přišla na svět v Praze do umělecké rodiny muzikologa. Po maturitě studovala jazyky a v r. 1976 se přihlásila do konkurzu na nové televizní hlasatelky. O rok později už promlouvala k divákům z hlasatelny a zároveň studovala novinařinu na Filozofické fakultě University Karlovy.
Patřila mezi naše nejoblíbenější hlasatelky po celých 29 let - až do r.2006, kdy Česká televize tuto profesi zrušila (v létech 1998 - 2000 vyhrála anketu TÝTÝ).
K Marii Retkové neodmyslitelně patří dodnes i sport - od mládí hrála závodně basketbal, později propadla tenisu, lyžování, surfování i jezdectví. Koncem 70. let se seznámila se svým budoucím manželem, Petrem Retkem, lékařem, který po tragické smrti manželky vychovával sám malou dceru Alici. Po svatbě se jim narodila dcera Magdalena (1982), která je dnes - stejně jako její nevlastní starší sestra - lékařkou.
Zrušení letitého postu televizní hlasatelky byla jen pouhá předzvěst daleko závažnějšího problému v životě M.Retkové - roku 2001 jí lékaři diagnostikovali rakovinu děložního hrdla, naštěstí nemoc, zachycenou v počátku, překonali. Dnes je bývalá populární hlasatelka opět oblíbenou moderátorkou - na ČT uvádí pořad pro seniory BARVY ŽIVOTA a ČÉTEČKO, píše recenze do časopisu RECEPTÁŘ a se svou rodinou, "bohatší" o dvě vnoučata od starší dcery Alice, tráví všechen volný čas na milované chalupě na Strakonicku.

V naší talkshow jsme mluvili také o její víře, oblíbeném kostele a podpoře hospiců.

 

 

Publicistika

Premiéra: 11.1.2014

Výroba: 2014