I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Petr Bende & Pavel Helan na Mohelnickém Dostavníku 2013

Hudba - ostatní

Premiéra: 19.5.2014

Výroba: 2014

Díky prvnímu singlu Tráva z připravované desky Petr Bende, která spatří světlo světa už na jaře roku 2010 se zrodil nápad trošku si odskočit a nechat se inspirovat žánrem, který je Petrovi blízký. S kamarádem a výborným písničkářem,vítězem největšího folkového festivalu v ČR - Zahrada, Pavlem Helanem, který je spoluautorem již zmíněného singlu, který se v těchto dnech dostává k uším posluchačů prostřednictvím rádií, založili projekt, kterému pracovně říkají Kolotoč. Po prvním odehraném a úspěšném koncertu na nádvoří zámku v Blansku, jsou v plánu další koncerty, kde bude možné jejich vystoupení vidět. V programu dlouhém bezmála dvě hodiny zazní písně obou autorů v podání dvou akustických kytar, piana, mandoliny a dalších nezvyklých nástrojů v nezvyklých aranžích. Průvodní slovo obou muzikantů jistě pobaví a příjemně naladí.

PAVEL HELAN
skvělý zpěvák, kytarista, písničkář, bavič s osobitým humorem a bohatým hudebním vzděláním, vítěz největšího folkového festivalu v ČR Zahrada 2007. V listopadu 2008 spatřilo světlo světa oficiální autorské CD Pavla Helana a jeho kapely s názvem "Je(mně) příjemně", na němž je zpracováno 14 autorských skladeb. V roce 2013 vydal CD s názvem "iBůh".

PETR BENDE
zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista, ale především muzikant, který nikdy neřešil hudební styly. Kdykoli potká některý ze svých oblíbených hudebních nástrojů, vezme jej do rukou a hraje. Pro potěšení sobě i ostatním. Roky si razí svoji cestu napříč žánry, které ho oslovují a v nichž se cítí hudebně šťastný. Jediným kritériem je pro něj vlastní pocit sounáležitosti s daným tématem a umělecká kvalita věci.

Hudba - ostatní

Premiéra: 19.5.2014

Výroba: 2014