I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Cesta k andělům

Halina Pawlowská - spisovatelka a moderátorka

Publicistika

Premiéra: 14.3.2015

Výroba: 2015

V talkshow moderátora Otakára M. Schmidta a režisérky Jany K. Studničkové  je tentokrát hostem Halina Pawlowská – spisovatelka a moderátorka.

Hovořili jsme o Pražském Jezulátku, o její víře v řecko-katolické církvi, o jejích slavných rodičích, o dětství na Malé Straně, o Ukrajině a také o receptech na oblíbená jídla a samozřejmě o její literární tvorbě.

Halina Pawlowská, rozená Kločuráková (* 21. března 1955 Praha) je česká spisovatelka, scenáristka, publicistka a vydavatelka. Narodila se v Praze jako jediná dcera ukrajinského emigračního básníka Vasila Kločuráka, přejmenovaného na Kločureka, který pocházel z Podkarpatské Rusi a byl bratrem politika Štefana Kločuraka, a středoškolské učitelky Herrové. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy v Československé televizi, později se věnovala novinám a publicistice. Za svoji literární a jinou činnost obdržela řadu ocenění, například v roce 1994 Českého lva v kategorii - Nejlepší scénář za film - Díky za každé nové ráno - a dvakrát po sobě televizní ocenění TýTý – Pořad roku za talk-show Banánové rybičky.

Publicistika

Premiéra: 14.3.2015

Výroba: 2015