I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Janáčkův máj - 40. ročník Mezinárodního hudebního festivalu

Komorní koncert pro 48 strun a dvě hlasivky

Hudba - vážná

Premiéra: 6.9.2015

Výroba: 2015

Účinkují:   Marie Fajtová – soprán, Brněnští violoncellisté (Violoncella - Pavel Šabacký, Robert Kružík, Michal Greco, Eva Kovalová, Libor Kučera,Michal Hreňo, Rudolf Mrazík, Radan Vach, Iveta Vacková, Pavlína Jelínková, Katarína Madariová, Lukáš Svoboda.   Kontrabas - Marek Švestka, Martin Sedlák)

Program: 
Evžen Zámečník -  Musica per Pablo Casals pro 10 violoncell a 2 kontrabasy
Arvo Pärt - L´abbé Agathon pro soprán a soubor violoncell
Aleksander Aronovič Knaifel - O, Comforter
Heitor Villa-Lobos - Bachianas Brasileiras pro soprán a orchestr violoncell č. 5 ( Aria (Cantilena); Dansa (Martelo – Kladivo)).

Marie Fajtová

přední česká sopranistka, sólistka opery Národního divadla v Praze, představitelka nové mladé nastupující generace operních pěvců. Původně vystudovala klavír na Pražské konzervatoři, od svých dvaceti let se však věnuje opernímu zpěvu a to pod vedením prof. Jiřího Kotouče a americké sopranistky Nancy Henninger. V roce 2004 se stala finalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, kde dostala cenu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. V roce 2008 získala prestižní Hlavní cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Barbary Hendricks ve Štrasburku.

Brněnští violoncellisté

Jsou příležitostným seskupením nejrůznějšího počtu hráčů, jehož základem je violoncellová skupina Filharmonie Brno. Ta se pro koncertní příležitosti rozšiřuje o další výborné cellisty z okolí a v poslední době také o dva skvělé kontrabasisty, protože repertoár toto navýšení občas vyžaduje. V současné době se soubor skládá z vynikajících hráčů, kteří svou kvalitu prokazují nejen jako členové dalších komorních seskupení (Graffovo kvarteto, Čeští komorní sólisté,…), ale věnují se také sólové hře a dokonce i dirigování.

Hudba - vážná

Premiéra: 6.9.2015

Výroba: 2015