I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Cvrlikání

Jana Šteflíčková

Hudba - ostatní

Premiéra: 15.10.2015

Výroba: 2015

Pořad o folku se zajímavými hosty, které si zve Jiří Moravský Brabec. Tentokrát s Janou Šteflíčkovou:

Jana Šteflíčková je pražská písničkářka a herečka Studia Ypsilon. Její tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí k folku, blues, jazzu a rocku. Tomu odpovídá i její sólová tvorba, která je pestrá a nosná nejen pro folkové festivaly, ale i pro festivaly nadžánrové (Trutnov Open Air, Sázavafest, Boskovice, Šumperk Blues Alive). Než se rozhodla hrát sama s kytarou,účastnila se rozličných hudebních projeků - začínala jako desetiletá na Portě v roce 1990, následovalo dlouhé období hledání v oblasti country, amerického folku šedesátých let, big-beatu, tradičního jazzu a swingu, blues, funky. Po kapelové zkušenosti (album Jablečno - Indies 2007, V. Želinský, P.Tichý, R. Švehla, J. Judl), se rozhodla vydat se ve své tvorbě výrazně osobnější cestou a hrát sólově. V roce 2010 hrála jako support na koncertech Johna Mayalla a obdržela ocenění Taisawards v kategorii zpěvačka.
V roce 2012 vydala své první sólové autorské cd, které natočila ve vlastní produkci, a na které si přizvala zkušené muzikanty - bicí - Martin Kopřiva (Lanugo, Roman Dragoun), perkuse - Camilo Caller (KOA), baskytara - Jan Judl (Jablkoň), violinofon - Jan Šimůnek (Hi-Fi), akordeon Mathieu Gautron a další. Album bylo natočeno ve studiu Faust Records, za spolupráce se zvukařem Derekem Saxenmeyerem, graficky zpracoval David Matura. Obsahuje čtrnáct autorských písní.
Jana Šteflíčková ve svých písních uplatňuje bezprostřední komunikaci s diváky, hlas se širokou rejstříkovou a výrazovou škálou a osobitou, netradiční hru na kytaru.
Kromě hudby se věnuje také divadlu (vystudovala herectví na KALD DAMU), je členkou ansámblu Studia Ypsilon (Vinobraní, Nadsamec Jarry, Babička, Rusalka), v roce 2005 a 2006 se účastnila česko-kanadských projektů se severoamerickými Indiány a skládala hudbu k představení Šťastní jako blechy na lodia bratří Formanů.

Hudba - ostatní

Premiéra: 15.10.2015

Výroba: 2015