Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Pozdní sběr na Mohelnickém dostavníku 2015

Hudba - ostatní

Premiéra: 9.5.2016

Výroba: 2016

Výběrová sestava muzikantů napříč žánry … rock, folk, jazz, blues, country, funky.…. vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza – zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) -  elektrické kytary, lap steel, mandolína a zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) – baskytara a zpěv, Karel Macálka (ex KDJ, Rangers) -  elektrické, akustické kytary a zpěv,  Štěpán Baloun – klávesy a zpěv a Tomáš Hanke (ex Katapult) - bicí, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí. 

Pozdní sběr na koncertech výběrem toho nejlepšího ze své tvorby potěší všechny milovníky dobré muziky, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Zazní tak výběr z repertoáru, který Jiří Pařez připravoval v posledních několika letech výhradně pro svoji kapelu.

Jirka Pařez: „Když jsme kapelu Pozdní sběr v roce 2000 zakládali, snažili jsme se názvem vyjádřit několik pohledů na věc. Všichni jsme moraváci z Brna a okolí, máme to tady u nás na jižní Moravě rádi a samozřejmě, když je příležitost, nevynecháme možnost pochutnat si na dobrém vínku. Dvě z našich prvních písniček byly o vínu a o Pálavě. Takže název označující kategorii vína a potažmo i muziky se sám nabídnul při některé z našich společných ochutnávek ve sklepě. Druhý význam říká cosi o tom, že jsme se pozdně sebrali, což je pravda. Každý z nás má za sebou přes dvacet let aktivního muzicírování.“

Hudba - ostatní

Premiéra: 9.5.2016

Výroba: 2016