I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Výlet do vánoční Vídně

Dokumentaristika

Premiéra: 17.12.2016

Výroba: 2016

Kdo by očekával, že se prostřednictvím tohoto dokumentu poučí o zákoutích Vídně, bude zklamán. Ale ten kdo chce nahlédnout do zákoutí lidské duše a je současně milovníkem času adventního, nenajde lepší snímek. Výletníky, chcete-li protagonisty dokumentu, jsou klienti dvou zařízení pro mentálně postižené. Není to tak, že by ze svých sociálních dávek na cestu ušetřili. Mají jen velké štěstí na altruisticky smýšlející sponzorku, která jim, tentokrát již potřetí, cestu do Víně uhradila, včetně nákladů na vánoční punč a česnekový langoš.

Dokument je vyprávěn kamerou, hudbou a komentáři jeho účastníků, přímo ve Vídni. Zpočátku pomalé, seznamovací tempo dokumentu postupně přidává na humorných i dojemných scénách a vrcholí extází na Christkindlmarkt. S odstupem několika týdnů pak trojice ,,komentátorů,, vytvořila nejen takzvaný postsynchron, ale zcela novou dějovou vrstvu, osvěžující celý příběh.

Autorka dokumentu si na počátku svého díla nestanovila jak příběh začne a jak skončí. Skutečnými scénáristy byli sami cestovatelé.

Dokumentaristika

Premiéra: 17.12.2016

Výroba: 2016