I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

U NÁS aneb Od cimbálu o lidové kultuře

Ostrava Cimbalom Orchestra

Zábava

Premiéra: 9.2.2017

Výroba: 2017

Cyklus s folklorní tematikou. Pořadem provází Magdalena Múčková.
Hosté: Mgr. Halina Františáková, výkonná ředitelka festivalu; Adam Machač - primáš CM Šmykňa a jiří MAchač ml. - cimbalista CM Šmykňa.

OSTRAVA CIMBALOM ORCHESTRA vznikl v roce 2015 a je dvorním souborem Mezinárodního hudebního festivalu MUSICA PURA. V tomto tělese se potkávají vybraní hudebníci z ostravských cimbálových muzik. Soubor, který se svým nástrojovým obsazením i počtem hudebníků dá přirovnat k Vojenskému uměleckému souboru Ondráš, nemá profesionální zázemí a pulzuje především na vlně nadšení svých členů a organizátorů.

Hosty zahajovacího koncertu budou významní moravští, slovenští a polští primáši-predníci: legendární horňácký hudec Martin HRBÁČ (CZ), rodák z Myjavy a bývalý umělecký vedoucí OĽUNu Miroslav DUDÍK (SK) či bývalý primáš ostravské cimbálové muziky Technik Miroslav HLOSTA (CZ). V plynutí koncertu se však objeví i další primáši z různých regionů Moravy. Chybět nebude ani Bohem políbený slovenský predník Ondrej MOLOTA (SK) nebo goralský bard ze Zakopaného Jan KARPIEL (PL). Svátek na desítkách ba i stovkách primášských strun umocní i primášské hlasy: vždyt někteří primáši jsou zároveň i zdatnými zpěváky! Primášské setkání za doprovodu festivalového tělesa OSTRAVA CIMBALOM ORCHESTRA je největší a zcela jistě i nejvýznamnější svého druhu v posledních desetiletích...

Zábava

Premiéra: 9.2.2017

Výroba: 2017