Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Jak potkávat svět

s Annou a Jiřím Pospíchalovými

Zábava

Premiéra: 7.9.2017

Výroba: 2017

V prvním zářiovém týdnu, kdy je velká pozornost věnovaná dětem a jejich nástupu do škoíly si pozval do svého pořadu Jak potkávat svět Jiří Pavlíca významného houslistu Jiřího Pospíchala a jeho ženu, herečku Annu Pospíchalovou. Vzhledem k začátku školního roku proto představí také jejich děti Emilku, Matouška i malého Benjaminka.

Jiří Pospíchal se narodil v roce 1976 ve Znojmě. Na housle začal hrát ve třídě svého otce Ladislava Pospíchala na znojemské hudební škole. Konzervatoř v Brně studoval u významného českého pedagoga prof. Bohumila Kotmela. Během této doby se pravidelně účastnil interpretačních kurzů a konzultací u Václava Hudečka, Antonína Moravce nebo Pinchase Zuckermana. V roce.2002 Absolvoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, ve třídě houslového virtuosa a výrazné osobnosti českého houslového umění, Prof. Františka Novotného. Od roku 1996 do roku 2011 byl členem České filharmonie, kde působil ve funkci zástupce koncertního mistra. Působil také jako koncertní mistr v Pražském komorním orchestru bez dirigenta.V současné době se intenzivně věnuje sólové a komorní hře. Je členem komorního souboru Czech tripartitum a jako sólista vystupuje s předními českými tělesy, např. s Pražským komorním orchestrem, Plzeňskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Moravskou filharmonií Olomouc a soubory Czech virtuosi, Musicou Bohemicou a Collegiem českých filharmoniků, se kterým natočil rovněž své profilové CD. Právě s tímto ansámblem hostuje Jiří Pospíchal pravidelně v Japonsku, kde si těleso za léta působení získalo své stálé publikum. Jako host spolupracuje s jihokorejským Seouloratorio ve funkci koncertního mistra. Za poslední nahrávku skladeb Bohuslava Martinů a jeho francouzských současníků, kde jsou mu partnery vynikající čeští interpreti Ivo Kahánek a Roman Novotný, sklidil vynikající ohlasy odborné kritiky.

Anička Pospíchalová pochází z Brna. Vystudovala konzervatoř Brno (1990 - 94) a JAMU 1997 - 2001 - muzikálové herectví

Její první angažmá bylo ve Slováckém divadle. Následovalo Městské divadlo Brno, Národní divadlo Brno, Loutkové divadlo Radost a také koncertní činnost. V seriálu ČT si zahrála v Četnických humoreskách. Věnovala se také dabingu.

Zábava

Premiéra: 7.9.2017

Výroba: 2017