I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Cvrlikání

Spolektiv

Hudba - ostatní

Premiéra: 19.4.2018

Výroba: 2018

Spolektiv je kapela z Českých Budějovic, která již pátým rokem znovu skládá nové písně, pečlivě je aranžuje, často zkouší a koncertuje. Jeví se to podobně jako u ostatních hudebních skupin, o kterých se říká, že jsou začínající. U nich je však zásadní odlišnost: Znovu začali po osmnáctileté pauze.
V roce 2016 vydal Spolektiv nové album Dej mi tvar. Obsahuje šestnáct písní, patnáct jich vzniklo v posledních dvou letech a jedna je z roku 1988. Věnují se výhradně zpívané autorské hudbě s prvky folku, rocku, šansonu a jazzu. Pro jejich hudební styl se dnes používají zajímavé ekvivalenty – folk-alternative, indie-folk, folk-progressive či prostě acoustic.
Současné písničky jsou mnohem přímočařejší než ty z doby před dvaceti lety a Spolektiv je pro současnou pětici muzikantů doslova živou vodou, o kterou se rádi dělí s posluchači. Kapela hraje ve složení: Renata Švecová – zpěv a perkuse; Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon; Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon; Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor; Jirka Regásek – baskytary

Hudba - ostatní

Premiéra: 19.4.2018

Výroba: 2018