I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Kmochův Kolín

Gloria

Hudba - ostatní

Premiéra: 9.6.2018

Výroba: 2018

Dechová hudba Gloria vznilka v roce 1994 v Kyjově na Moravě, pod stejnojmenným hudebním vydavatelstvím a nakladatelstvím. Jejím kapelníkem a majitelem nakladatelství je trumpetista a skladatel Zdeněk Gurský. Kapela má v obsazení 13 profesionálních muzikantů a 5 zpěváků (3 zpěvačky a 2 zpěváky).

Věnuje se nejen dechovému žánru, ale také moderní a vážné hudbě. Gloria vyniká svou originalitou také proto, že má ve svých řadách skladatele. Je jím už zmiňovaný Zdeněk Gurský, dále křídlovák Lojza Barotek, zpěvák Vašek Štěrba, trumpetista Pavel Skopal, tenorista Jiří Kadlec a tubista Pavel Bureš. Na textové stránce skladeb se podílejí Miluška Gurská a zpěvačka Věra Havlíčková.

Převážnou část vystoupení má kapela v zahraničí, proto se také stala v roce 2000 mistrem Evropy v německém Maihingenu, kde oslovila nejen porotu, ale hlavně publikum svými špičkovými výkony na sólové nástroje. Jako vynikající sólisté se představují také zpěváci, a to nejen ve svém mateřském jazyce, ale také německy, anglicky, italsky…V posledních letech s Glorií vystupuje také lidový vypravěč a zpěvák Franta Uher z Lanžhota.

Doma i v zahraničí moderuje vystoupení Sylvie Formánková (roz. Gurská).

Do roku 2010 vydala Gloria 30 nosičů (CD, MC, video), hlavně ve vlastním vydavatelství Gloria, ale také pod německým vydavatelem Koch Verlag a v současné době Bogner Records. Ve spolupráci s Bogner Records natočila také 2 DVD. V roce 2006 natočila své první CD s vánoční tématikou – světové koledy.

Má za sebou několik vystoupení v televizi a rozhlasu, a to nejen v domácích, ale také německých médiích.

Hudba - ostatní

Premiéra: 9.6.2018

Výroba: 2018