I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Outdoor Films s Jiřím Soukupem

Závodím i v devadesáti

Zábava

Premiéra: 29.9.2018

Výroba: 2018

Jiří Soukup je ve svých 91 letech mimořádně vitální člověk s životním elánem, který dokazuje denně, nejen  stále aktivním sportováním.

Jirka Soukup, narozen 30. 6. 1927 v Praze, vystudoval zemědělské inženýrství se specializací na chov koní a pracoval v hřebčíně v Tlumačově a Napajedlech. Později profesně působil na ministerstvu zemědělství a život jej nakonec přivedl do Hradce Králové.

Atletika, jezdecký a dostihový sport ho přivedly k modernímu pětiboji a československé reprezentaci. S manželkou Grušou měl tři syny. Je dědečkem sedmi vnoučat a trojnásobným pradědou.

Při středoškolských studiích byl aktivní ve výtvarném kroužku. Vystaven je Jirkův autoportrét. Postupně přešel ke sběratelské činnosti zejména exlibris.

O tom, že poprvé v 85 letech a později i v 87 letech se stal Jirka nejstarším českým maratoncem, ví asi každý běžec. Méně známou skutečností je, že se stal v 89 letech i nejstarším českým jezdcem na koni, v jehož sedle strávil dvě hodiny. Kůň bude připraven i letos a jezdec, Jirka, nejspíše opět posune své vlastní maximum.

Zábava

Premiéra: 29.9.2018

Výroba: 2018