I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Milion hostií

Dokumentaristika

Premiéra: 21.7.2018

Výroba: 2015

Třináct řádových sester v jednom havanském klášteře (v Havaně) vyrábí hostie pro celou Kubu. Jeden milion hostií, které cestují po celém ostrově a nabízí originální pohled na 57. rok kubánské revoluce. Teresa María de la Virgen de la Caridad má 92 let a klášter už 72 let neopustila. Vstoupila do něj v roce 1945, čtrnáct let před vítězstvím revoluce. Maria Teresa dohlíží na výrobu všech hostií, které putují do zahraničí.

Krabice s tisíci hostiemi opouští klášter a směřuje ke kostelu svatého Judy v jedné z nejchudších čtvrtí Havany, kde pracuje María Antonia. Ona je roznáší starým nemohoucím lidem, kteří své domovy opustit nemohou. Maria Antonia žije se svou dcerou Madelin a vnučkou Cintií. Životy těchto třech žen velmi různorodým způsobem ovlivňují historické změny na ostrově.

Yara a Conrado čekají týdny na den, kdy mohou navštívit svou jedinou dceru Liset, která se před čtyřmi lety stala řádovou sestrou. V klášteře Liset a ostatní řeholnice pilně pracují na velmi zvláštním úkolu – připravují hostie pro papeže Františka. Papež potřebuje ty nejlepší hostie v zemi pro všechny účastníky veliké mše, která se bude konat na náměstí Republiky.

Dokumentaristika

Premiéra: 21.7.2018

Výroba: 2015