I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Jak potkávat svět

s Adolfem Sýkorou a Jiřím Besperátem

Zábava

Premiéra: 6.12.2018

Výroba: 2018

Říká se, že národ je tak silný, jak se dokáže postarat o své nejstarší a o své nejmenší - tedy o seniory a malé děti. Říká se také, že národ je tak kvalitní, jak dokáže vychovat své příští generace…

K pozvání dnešních hostů přivedla Jiřího Pavlicu skutečnost, že byli v našem pořadu Jak potkávat svět několikrát vzpomínáni jinými našimi hosty tohoto pořadu - a to jen v tom nejlepším. V tomto díle máte možnost se s nimi setkat…


prog. Adolf Sýkora (* 5. května 1931) je český houslista a houslový pedagog.

Na JAMU během svého působení formoval také celou řadu předních komorních souborů, např. Kvarteto města Brna, Kynclovo kvarteto, Trávníčkovo kvarteto, z mladé generace Graffovo kvarteto, Korngold Quartet ad. Pedagogicky rovněž působil na mistrovských interpretačních kurzech v Německu, Rakousku, Holandsku, Anglii , USA a Kanadě.
Do roku 1991 se věnoval činnosti sólisty, často za klavírní spolupráce pianistky Jiřiny Kolmanové. Je členem porot mnoha mezinárodních interpretačních soutěží.


Jiří Besperát *1946
Žák J. Vacka na konzervatoři v Brně a profesorů J. Pekelského a V. Snítila na pražské AMU. Člen Komorní filharmonie Pardubice, významný pedagog. Od r. 1976 vyučuje na brněnské konzervatoři, kde působil jako dlouholetý vedoucí oddělení smyčcových nástrojů. Byl členem Klavírního tria B. Martinů, nyní umělecký vedoucí Ensemble Messiaen a Brněnských komorních sólistu.

Zábava

Premiéra: 6.12.2018

Výroba: 2018