Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

5. 3. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 5.3.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE

 

Člověk a víra v Ostravě

Snímky dokumentují důležité události církevního života. Jsou publikovány v církevních i jiných periodikách, v knihách a na sociálních sítích. Výstava nejlepších fotografií za poslední rok je do 11. dubna k vidění v ostravské katedrále.

 

Benefice pro matky v tísni

Obecně prospěšná společnost Na počátku pomáhá už čtvrt století těhotným ženám a maminkám v tísni. V rámci oslav uspořádala benefiční koncert, na kterém vystoupil pětašedesáti členný mladý orchestr Police Symphony Orchestra.

 

Konec masopustu v Terchové

V Terchové sa konaly závody gazdovkých koní a fašiankový průvod


Fašankový průvod v Hluku

Také ve slováckém Hluku uzavřel fašankový průvod masopustní období plné karnevalů a radovánek. V minulosti tu procházel masopustní průvod s maskami, dnes fašankovou chasu tvoří folkloristé. Při obchůzce městem tančí mimo jiné tanec Podšable.

 

Knižní festival v Ostravě

Novinky z knižní produkce představili nakladatelé všech žánrů z celé České republiky na 1. ročníku knižního festivalu v Ostravě, který byl obohacen o autogramiády, setkání s autory, workshopy a další program.

 

Fašank v Žalobíně

A ještě jednou konec masopustu, tentokrát na východním Slovensku. Také tam je poslední sobota před Popeleční středou dnem plným zábavy, tance, zpěvu a lidových tradic. Tradiční fašankové zvyky se udržují například i v obci Žalobín.


Před obnovou kostela v Řepišti

Bohoslužba a benefiční koncert o první březnové neděli byly na dlouho poslední příležitostí k návštěvě dřevěného kostela archanděla Michaela v Řepišti. Jeho historie kostela sahá do 15. století. Kompletní rekonstrukce bude z 95 % financována z fondů Evropské unie.


Den s Charitou v ZOO

Více než šest set tříkrálových koledníků přišlo na setkání v ostravské zoologické zahradě. Pozvala je ostravská Charita a Charita sv. Alexandra, aby jim poděkovala za dobrovolnou pomoc při letošní Tříkrálové sbírce.
Z DIÁŘE

 

Brno, 7. března

Pietní akt v Muzeu romské kultury

Pietní akt v Muzeu romské kultury připomene 76. výročí prvního transportu Romů z Brna do vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau. Tehdejší oběti mimo jiné připomenou svědectví přeživších.


Holostřevy, 8. - 10. března

20 let komunity Noe

Komunita Noe působí na faře v Holostřevech v tachovském vikariátu dvacet let. Své jubileum oslaví třídenním setkáním s valnou hromadou, koncertem a bohoslužbou slova.


Olomouc, 8. března

Bohoslužebné shromáždění

Mezináboženské bohoslužebné shromáždění v olomouckém kostele Panny Marie Sněžné připomene osudy členů moravských židovských komunit. Zazní písně a modlitby z židovské liturgie.


Olomouc, 8. - 10. března

Postní duchovní obnova

Na postní duchovní obnovu do Olomouce jsou zváni muži od 17 do 35 let, kteří jsou ochotni se tři dny věnovat meditaci, modlitbě a duchovním věcem. Program povede P. Jan Krbec.


Praha-Lhotka

Postní duchovní obnova 

Na postní duchovní obnovu jsou věřící zváni také do farnosti Panny Marie Královny míru v Praze-Lhotce. Povede ji kněz, teolog a autor duchovní literatury Aleš Opatrný a zakončí ji mše svatá.


Brno, 9. března

Vzdělávací seminář skautů

Vzdělávací seminář skautů brněnské diecéze zahájí úvodním slovem biskup Pavel Konzbul. O vztazích, manželství a přátelství bude mluvit Jan Špilar a o 30 letech svobody Mikuláš Kroupa.


Hradec Králové, 13. března

Seminář o dobrovolnictví

Seminář o dobrovolnictví v domově seniorů pořádá seniorské centrum v Hradci Králové. Nabídne teoretické přednášky i praktické rady těm, kteří chtějí jako dobrovolníci pomáhat druhým.


Chomutov, do 27. dubna.

Zastavení křížové cesty

Dva cykly rozměrných barokních obrazů s tématem zastavení křížové cesty jsou vystaveny v Chomutově. K vidění jsou i liturgické nádoby, knihy a další církevní památky z osmnáctého století.

Zpravodajství

Premiéra: 5.3.2019

Výroba: 2019