I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

14. 3. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 14.3.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Šest let pontifikátu papeže Františka

Třináctého března uplynulo šest let od zvolení papeže Františka na Petrův stolec. Byly to roky plné událostí a dobrých zpráv.


Setkání papeže s presidentem mormonů

„Vaše Svatosti, rád se s vámi setkávám,“ těmito slovy pozdravil papeže Františka Russell Nelson, president a celosvětový vůdce mormonů, kteří si říkají Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Audience se uskutečnila u příležitosti zasvěcení jejich chrámu v Římě.


Vzdělávání brněnských skautů

Dvacátý čtvrtý vzdělávací seminář skautů brněnské diecéze se konal na Petrově. Hovořilo se o fake news, vztazích, skautských projektech a hlavně o třiceti letech svobody.

Maturitní týden na Slovensku

Na Slovensku začaly písemné maturitní zkoušky. Píšou je i žáci školy svatých Košických mučedníků.


Duchovní obnova v Kroměříži

Na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži už také proběhla tradiční postní duchovní obnova pro mládež. Vedl kaplan pro mládež kyjovského děkanátu P. Jan Liška. Na programu byly přednášky, práce ve skupině, reflexe tématu, mše svaté, večerní modlitby, čas byl i na zamyšlení a ztišení.


Koncert v Hlohovci

Měsíc březen ve slovenském Hlohovci začal koncertem Luciána Bezáka.


Koncert Simony Martausové

Postní gospelový koncert Simony Martausové se konal ve Svatyni Božího milosrdenství ve východoslovenských Smižanech
Z DIÁŘE


Praha, 16. března

Jarní sobota pro ženy

Jarní rekolekce pro ženy se koná v Pastoračním středisku v Praze-Dejvicích. Provázet jí bude teoložka Kateřina Lachmanová, bude i možnost individuální meditace. Setkání zakončí mše svatá.


České Budějovice, 16. března

Velikonoční příběh s převorem Librariem

Program V Českých Budějovicích připomene převora Libraria, který byl podle legendy zpovědníkem Přemysla Otakara II. Nabídne workshopy i poznání klášterního kostela.


Nepomuk, 19. března

Výročí Jana Nepomuckého

Ke 290. výročí svatořečení Jana Nepomuckého bude v jeho rodném městě slavnostně odhalena skutečná podoba tohoto světce. Vznikla ve spolupráci s brněnskými antropology.


Olomouc, 19. března

Charitativní sborový koncert

V charitativním koncertu v Husově sboru v Olomouci bude zpívat americký studentský sbor Germantown Academy Choir. Pestrý program obsáhne písně starých mistrů, lidové i současné.


Praha, 20. března

Má smysl věnovat se uprchlíkům?

O uprchlících a strachu z nich bude hovořit psychoterapeutka Věra Roubalová Kostlánová. Na přednášku zve komunita bosých karmelitánů z kláštera Pražského Jezulátka.


Kutná Hora – Sedlec, 20. března

Rovnodennost v katedrále

K desátému výročí znovuvysvěcení katedrály v Kutné Hoře-Sedlci připravuje farnost tradiční oslavu rovnodennosti. Letos ji obohatí autorské představení „Barokní ženy“ a výstava.


Dobřejovice, 20. března

Základní škola Navis 

Základní škola Navis v Dobřejovicích klade důraz na akademický, duchovní a osobnostní rozvoj žáků ve spolupráci s jejich rodiči. Více se zájemci dovědí na dnu otevřených dveří.


Praha, 21. března

6 let papeže Františka

Mši svatou u příležitosti šestého výročí zvolení papeže Františka bude v pražské katedrále celebrovat apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Po sedmi letech tak obnoví přerušenou tradici.
Reportáže Rome reports:

Pope meets Mormon leaders in Vatican

Six years of Pope Francis: the hardest and most emotional moments of his pontificateZpravodajství

Premiéra: 14.3.2019

Výroba: 2019