I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

26. 3. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 26.3.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Papež František v Loretu

Papež František navštívil Loreto ve střední Itálii, kde se nachází nazaretský dům Panny Marie. Ve Svaté chýši nejprve slavil eucharistii a poté podepsal apoštolskou exhortaci nazvanou Kristus žije. Shrnuje práci a učení biskupské synody a formou listu je adresovaná mladým lidem celého světa. Poté se papež setkal s nemocnými a chudými lidmi, kteří v Loretu žijí.


Čeští a slovenští poslanci ve Vatikánu

Papež František se setkal s delegací z České a Slovenské republiky u příležitosti 1150. výročí smrti sv. Cyrila, který spolu se sv. Metodějem přinesl Slovanům Boží slovo.


Arcibiskup Rudolf Jan – 200. výročí

Před dvěma sty lety se stal arcibiskupem olomouckým arcivévoda Rudolf Jan. Výročí připomněl koncert a slavnostní bohoslužba v olomoucké katedrále, které předsedal současný arcibiskup Jan.


Výročí Mons. Stanislava Stolárika

Při slavnostní mši svaté v katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Rožňavě poděkoval biskup Mons. Stanislav Stolárik za dar 41 let kněžství a 15 let biskupské služby.


Postní polévka v Košicích

V domnikánském centru Veritas v Košicích se už po třinácté konala charitativní akce nazvaná Postní polévka. Lidé si ji vychutnávali o to víc, že jim ji osobně podával košický arcibiskup Bernard Bober a pomocný biskup Marek Forgáč.


Přehlídka církevních škol v Odrách

26. ročník Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti v Odrách úspěšně skončil. V třídenním maratonu předvedli své umění recitátoři, zpěváci i tanečníci, skupiny i jednotlivci. Ty nejlepší pak mohla v galaprogramu vidět veřejnost.Z DIÁŘE


Praha, 28. března

Chráněná dílna

Na slavnostní otevření nových prostor chráněné dílny Inspirace zve dívčí katolická střední škola v centru Prahy. Uplatnění v dílnách nacházejí handicapované absolventky školy.


Trstěnice u Litomyšle, 29. - 31. března

Měním se v ženu …

Tématem víkendu v Trstěnici u Litomyšle bude krása ženství a mateřství. Matkám a jejich dospívajícím dcerám nabídne čas k rozhovoru, tvoření a tanci i radost z toho, že jsou ženy.


Kroměříž, 29. – 31. března

Duchovní obnova pro rodiče

Na duchovní obnovu v Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži jsou zváni otcové a matky. Řadu přednášek povede MUDr. Jitka Krausová, Hostem bude tým Otcovo srdce ze Slovenska.


Plzeň, 30. března

Rekolekce pro pomocníky ve farnostech

Rekolekce pro pastorační asistenty a další pomocníky ve farnostech se koná v Plzni v sále farnosti u katedrály. Povede ji diecézní exorcista a člen řádu paulínů P. Bogdan Stępień.


Vejdoch u Jam, 31. března

Vzhůru s nadšeným srdcem

Na jarní putování na kopce s poděkováním za rodný kraj zve o. Jan Peňáz. První cesta povede na Vejdoch u obce Jámy u Žďáru nad Sázavou. Zakončí ji modlitba a žehnání polí, luk, lesů a vod.


Zlín, 31. března

Koncert duchovní hudby

Na programu koncertu ve Zlíně jsou díla starých i současných skladatelů včetně Podhostýnské mše Ladislava Moravetze. Účinkuje Evangelický chór a varhaníci Matyáš a Ladislav Moravetzovi.


Borová u Poličky, 31. března

Křížová cesta

Netradiční modlitbu křížové cesty připravuje farnost Borová u Poličky. Jednotlivá zastavení budou u křížků v obci na více než dvacetikilometrové trase, poutníci se mezi nimi přesunou motorovými vozidly.


Brno, do 14. dubna

Ženy prodávající naději

Výstava v brněnském Muzeu romské kultury nahlíží do života věštkyň několika generací olašských Romů v dnešní Bukurešti a okolí. Je výsledkem několikaleté práce fotografky a etnoložky.Reportáže Rome reports:

Pope in Loreto: Saints are needed in all states of life to renew the Church and society

Pope Francis: The Gospel does not weaken what is authentic in every cultureZpravodajství

Premiéra: 26.3.2019

Výroba: 2019