I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

28. 3. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 28.3.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Papež František na Kapitolu

Papež František navštívil římský Kapitol, kde na radnici sídlí městská správa. V čele jednoho z největších evropských měst stojí žena, primátorka Virginia Raggiová. Papeže provedla honosnými sály radnice, nejprve mu ale představila svého devítiletého syna.


Nejlepší učitel na světě

Letošním laureátem ceny Global Teacher Prize  neboli nejlepším učitelem světa se stal šestatřicetiletý Peter Tabichi. Keňský františkán učí matematiku a fyziku na střední škole.


Komunitní centrum Charity Vyškov

Nové komunitní centrum ve Vyškově vzniklo v prostorách bývalé fary u kostela Nanebevzetí Panny Marie. V něm celebroval arcibiskup Jan Graubner slavnostní bohoslužbu a následně centrum požehnal. Všichni si pak mohli nové komunitní prostory prohlédnout.


Slovenský Den počatého dítěte

Den počatého dítěte a 31. výročí svíčkové demonstrace slavili slovenští biskupové v konkatedrále sv. Mikuláše v Prešově. Hlavním celebrantem mše svaté byl košický arcibiskup Bernard Bober.


Nový kanovník na Karlštejně

Na Karlštejně byl do služby sídelního kanovníka starobylé kolegiátní kapituly Nanebevzetí Panny Marie slavnostně uveden P. Josef Ptáček. Slavnostní instalace i následná mše svatá s kardinálem Dominikem Dukou se uskutečnily v kapitulním kostele Panny Marie.


Zákon o manželství

Za půl roku shromáždila Aliance pro rodinu více než 100 000 podpisů na podporu ústavní definice manželství jako svazku muže a ženy. V průběhu tiskové konference v Praze prezentovala také Analýzu definice manželství a představila vlajku manželství a rodiny.

Z DIÁŘE


Plzeň, 1. dubna

Diskusní setkání

Na diskusní setkání s biskupem Tomášem Holubem zve Přednáškový klub Západočeské univerzity v Plzni. Řeč bude o současné církvi i o stavu dnešní společnosti nejen v Čechách.

Olomouc, 1. dubna

Květná zahrada rukama zahradníků

Dubnové Setkání u studny v Olomouci přivítá filmaře ze Studia Velehrad, manžele Veroniku a Martina Müllerovy. Ti představí svůj dokument o Květné zahradě a pohovoří o své práci.


Praha, 3. dubna 

Jakub Jan Ryba: Stabat Mater

Jedno z nejzávažnějších děl Jakuba Jana Ryby zazní v Českém muzeu hudby v Praze. Skladbu pro orchestr a čtyři sólisty nastudoval soubor Musica Florea, diriguje Marek Štryncl.


Praha, 3. dubna

Večer u kapucínů

V dalším benefičním koncertu u kapucínů v klášteře na Hradčanech vystoupí soubor Ensemble 1631. Výtěžek podpoří organizaci EDA, která pomáhá rodinám se zrakově postiženými dětmi.


Mariahilf, 5. dubna

Noční křížová cesta

Pěší noční křížová cesta na Mariahilf začne ve Zlatých Horách, poutníci ujdou zhruba dva a půl kilometru lesem. Modlitba křížové cesty bude i v ambitech poutního kostela.


Kuks, 5. – 7. dubna

Setkání s milosrdnými bratry

Na kulturně-duchovní setkání s řeholníky na Kuksu zve řád milosrdných bratří muže od 18 do 40 let. Poznají nejen způsob života řeholníků a jejich službu hospitality.


Ze Svatého Kopečku, 5. - 6. dubna

Železný poutník

Noční postní pěší pouť začne mší svatou v bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku a skončí mší svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně.


Rožmitál pod Třemšínem, 5. – 7. dubna

Jak naplnit prázdné hnízdo?

„Jak naplnit prázdné hnízdo" je název setkání manželů v Rožmitále pod Třemšínem. Zváni jsou hlavně rodiče, kterým odcházejí nebo už odešly děti z domova.


Reportáže Rome reports:

Pope visits Rome`s City Hall: goodness and charity help create a peaceful society

Kenyan Franciscan wins 2019 Global Teacher Prize


Zpravodajství

Premiéra: 28.3.2019

Výroba: 2019